Miasto dzieli kasę

  Tomasz Rusek

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  334 mln dochodów i 330 mln zł wydatków - taki budżet planuje na przyszły rok prezydent miasta. ,,GL’’ zdobyła wczoraj projekt dokumentu. Wiemy już, na co pójdzie najwięcej pieniędzy.
  To ma być rekordowy budżet w historii Gorzowa. Od poprzedniego większy o ponad 30 mln zł. Wyższy także od zielonogórskiego, którego przychody są szacowane na 330 mln zł. - To budżet rozwoju. Mamy na inwestycje prawie 60 mln zł - podkreśla prezydent Tadeusz Jędrzejczak.

  Jedna trzecia na oświatę

  Rekordowo dużo - 102 mln zł - dostanie oświata. - To pozornie wielka kwota. Nasze potrzeby są większe. Na pewno jednak te pieniądze pozwolą na wyremontowanie wielu szkół i lepsze wyposażenie - wylicza Adam Kozłowski, naczelnik miejskiego wydziału edukacji.

  Na drugim miejscu jest pomoc społeczna. Weźmie 68 mln zł, z czego ponad 40 mln pójdzie na zasiłki. Potem są inwestycje: 60 mln zł. Za te pieniądze wyremontowane będą ul. Wyszyńskiego, Paderewskiego i Poznańska, przebudowana ma być też stara hala targowa przy Przemysłowej. Najwięcej - 16 mln zł - pójdzie na budowę Centrum Edukacji Artystycznej za kinem Kopernik.

  Na utrzymanie urzędników trzeba będzie wydać około 26 mln zł. To niemal tyle samo, ile w 2004, 2005 i 2006 r.

  Tylko przetrwanie

  Radny PiS Tadeusz Iżykowski, wiceszef miejskiej komisji gospodarki i rozwoju, projekt budżetu ocenia nisko.

  - Rachunkowo pewnie wszystko gra, ale to nie budżet rozwoju, tylko przetrwania. Nie ma słowa o budownictwie komunalnym, nie ma nic o uzbrajaniu terenów pod inwestycje. Zabrakło spojrzenia w przyszłość!

  W sprawie budżetu radni mają głosować jeszcze w grudniu. Jeśli nawet go nie przyjmą, ale dobrze oceni go Regionalna Izba Obrachunkowa, to i tak zostanie on realizowany.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Obejrzyj serial dokumentalny

  Obejrzyj serial dokumentalny "Tajemnice Państwa Podziemnego"