Marcin został sam w Skwierzynie

  Marcin został sam w Skwierzynie

  Tomasz Rusek

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Kierowca PKS zostawił w obcym mieście 14-letniego chłopca, który wyszedł na chwilę z autobusu za potrzebą. Został bez kurtki, dokumentów i pieniędzy.
  Marcin wracał z Poznania od brata. Wsiadł do autobusu o 19.00. W Gorzowie miała go odebrać mama Halina (nazwisko rodziny do wiadomości redakcji).

  Gonił, ale nie dał rady

  Z relacji matki wiemy, że w Skwierzynie chłopak musiał wyjść za potrzebą. Kierowca zgasił silnik i wypuścił nastolatka. Marcin pobiegł w samej bluzie między pobliskie drzewa. Wtedy autokar ruszył! Próbował nawet go gonić, ale nie dał rady.

  Przestraszony, w obcym mieście, bez pieniędzy, kurtki i dokumentów poszedł do... pobliskiego baru! - Wykombinował, że tam będą ludzie i pożyczą mu komórkę. Pożyczyli. Natychmiast zadzwonił do Bartłomieja, a on do mnie - opowiada pani Halina.

  Od razu pojechała na dworzec zapytać kierowcę, dlaczego zostawił jej syna. - Szofer zlekceważył mnie i wydał rzeczy Marcina - wspomina czytelniczka. Szybko załatwiła samochód z kierowcą i ruszyła do Skwierzyny po syna.

  Gdy wrócili, nastolatek nie spał całą noc.

  Telefon milczy

  Interwencja w firmie nic nie dała. - O tygodnia czekam na obiecany telefon z wyjaśnieniami z PKS. Jakoś nie dzwoni. Dlatego przyszłam do redakcji. Nie chcę głowy kierowcy, tylko zwykłych przeprosin! - podkreśla pani Halina.

  Dyrektor Eugeniusz Bęben, który odpowiada za przewozy, o zdarzeniu dowiedział się wczoraj od reportera. - Nie chcę przesądzać o winie naszego człowieka. Sprawdzę tę sprawę dokładnie i oddzwonię do waszej czytelniczki. Jeśli potwierdziłyby się jej zarzuty, to taki kierowca nie powinien u nas pracować - mówi E. Bęben.

  Dziś o 15.00 dyrekcja firmy organizuje konfrontację kierowcy i chłopca.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Obejrzyj serial dokumentalny

  Obejrzyj serial dokumentalny "Tajemnice Państwa Podziemnego"