Urna była za ciasna

  (sc)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Urna była za ciasna

  ©fot. FotoRzepa

  Lokal wyborczy był za mały, tłum wyborców spowodował bałagan, ludzie skreślali karty na kolanie - tak miały wyglądać wybory w Kłodawie według autorów protestów wyborczych.
  Urna była za ciasna

  ©fot. FotoRzepa

  Do Sądu Okręgowego w Gorzowie wpłynęły trzy protesty wyborcze. Według ich autorów w Kłodawie urna była za ciasna i kartki trzeba było upychać kijem, a nawet odsypywać!

  W Kłodawie, Różankach i Łośnie nazwiska kandydatów błędnie wydrukowano na kartkach i ludzie na nich nie głosowali. W Santocku głosowało dużo nieznanych osób, w gminie tuż przed wyborami domeldowano 130 mieszkańców. - Sąd w składzie trzech sędziów w ciągu 30 dni rozpozna protesty. W posiedzeniu mogą brać udział protestujący, komisarz wyborczy i przewodniczący komisji wyborczej - informuje Krystyna Popielarz, przewodnicząca wydziału cywilnego Sądu Okręgowego w Gorzowie.

  Sąd może protestu nie uznać albo unieważnić na jego podstawie wybór radnego lub całe wyboru. Od orzeczenia sądu przysługuje odwołanie do sądu apelacyjnego.

  Wyborcy mogą składać protesty w ciągu 14 dni od wyborów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Obejrzyj serial dokumentalny

  Obejrzyj serial dokumentalny "Tajemnice Państwa Podziemnego"