Spóźnienie murowane

  RENATA OCHWAT 0 95 722 57 72 rochwat@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Na Zakanale jeździ co pół godziny tylko jeden wiecznie zatłoczony autobus. Mieszkańcy poprosili nas o pomoc. MZK obiecał, że już od grudnia zwiększy częstotliwość kursów.
  - Tu do dantejskich scen dochodzi rano i w środku dnia. Nie można wsiąść do autobusu, taki tłok. A Miejski Zakład Komunikacji wciąż tłumaczy, że nie stać go na uruchomienie dodatkowych połączeń - skarży się Agnieszka Rybarczyk z ul. Strażackiej. Od lat co pewien czas prosi firmę o dodatkowe połączenie.

  Spóźnienie murowane

  Dostać się z centrum na ul. Strażacką i Osiedle Poznańskie jest bardzo trudno.
  Dojeżdża tam jedynie autobus linii 103, do tego kursuje co pół godziny. Jest także linia nocna z jednym kursem około północy. - Jak się ktoś spóźni rano lub nie uda mu się wsiąść z powodu tłoku, spóźnienie do pracy albo szkoły murowane - mówi Agata Gajewska z Osiedla Poz-nańskiego.
  O większą liczbę kursów apeluje też od lat radny PiS Arkadiusz Marcinkiewicz. - Szczególnie krytycznie jest tam rano i w czasie, gdy ludzie kończą pracę. Do tej pory MZK jakoś nie umiało sobie poradzić z tym problemem - przyznaje.

  Firma obiecuje

  W MZK znają problem bardzo dobrze. - Do nas też stale docierają skargi mieszkańców. Ale nie mogliśmy nic zmienić, bo brakowało nam autobusów - przyznaje Leszek Stodolniak z działu zarządzania ruchem. Ostatnio jednak firma kupiła 15 używanych autokarów, które sukcesywnie docierają do Gorzowa. - Właśnie ten zakup pozwoli na modyfikację rozkładów jazdy. Od 1 grudnia na Zakanale w godzinach rannego i popołudniowego szczytu pojedzie więcej autobusów - obiecuje firma.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Obejrzyj serial dokumentalny

  Obejrzyj serial dokumentalny "Tajemnice Państwa Podziemnego"