(arim)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Miasto jest już gotowe do zimy. Ale jeśli spadnie dużo śniegu, cudów nie możemy się spodziewać. Wiele ulic na piaskarki i pługi będzie czekać długimi godzinami.
  Prawdziwa zima jeszcze w ciągu dwóch tygodni nie powinna się u nas pojawić. Ale już jutro temperatura w nocy znów spadnie poniżej zera. - A w przyszły wtorek mogą pojawić się krótkotrwałe opady śniegu lub śniegu z deszczem - zapowiada Ryszard Popiel z gorzowskiej stacji meteorologicznej.

  Za odśnieżanie dróg w mieście odpowiada Altvater. - Mamy już przygotowanych dziewięć pługopiaskarek, 800 ton soli i 400 ton mieszanki piaskowo-solnej - mówi dyrektor Altvatera Ireneusz Strózik. Twierdzi, że są to zapasy tylko na początek zimy.

  Jednak mimo gotowości firmy cudów nie możemy się spodziewać, gdy zima zacznie się na całego. - Jak zawsze w pierwszej kolejności odśnieżymy ulice przelotowe: wlot od Zielonej Góry i dalej na Szczecin. A także te, które są niezbędne do przejazdu komunikacji miejskiej - przyznaje dyr. Strózik. Chodzi o to, żeby nie doszło do paraliżu miasta. A gdy będą opanowane główne drogi, przyjdzie czas na osiedla.

  Podobnie będzie z chodnikami. - W pierwszej kolejności oczyścimy te w śródmieściu i przy dużych centrach handlowych, jak np. Panorama, Tesco, a także przy przejściach podziemnych - mówi Ryszard Drewnowski z wydziału gospodarki komunalnej. Z roku na rok zwiększa się liczba chodników, które są odśnieżane systematycznie. - Ale i tak z odśnieżania części rezygnujemy, bo nie ma pieniędzy na wszystkie - przyznaje urzędnik.

  Chodników jest w mieście ponad 120 km. Ich oczyszczaniem zajmie się aż pięć firm.

  Za przystanki autobusowe i tramwajowe odpowiada MZK. - Jesteśmy przygotowani na zimę. Firma, z którą współpracujemy, będzie miała dyżury całodobowe - zapowiada kierownik zarządzania ruchem MZK Marek Świst.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Obejrzyj serial dokumentalny

  Obejrzyj serial dokumentalny "Tajemnice Państwa Podziemnego"