Pomoże tylko grzanie

  Pomoże tylko grzanie

  (dos)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Wykonawca budynków socjalnych przy ul. Krochmalnej prowadzi dodatkowe prace, by pomóc ludziom w osuszeniu zawilgoconych mieszkań.
  Jak już pisaliśmy w "GL", w nowych lokalach socjalnych od razu, gdy tylko wprowadzili się tam lokatorzy, pojawiła się wilgoć na ścianach i sufitach. Z otworów wentylacyjnych ciekła woda, a na ścianach pojawiły się wilgotne plamy.

  Komisja składająca się z przedstawicieli inwestora, wykonawcy i pracowników Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej nakazała izolowanie kominków wentylacyjnych oraz zamontowanie mechanicznego wspomagania systemu wentylacyjnego budynków. Dyrektor ZGM Józef Smoleń zwrócił też uwagę, że budynki trzeba wyposażyć jeszcze w anteny telewizyjne i zewnętrzne wieszaki do suszenia ubrań. Część ze zleconych poprawek już została wykonana.

  - Ociepliliśmy rury wentylacyjne wychodzące ponad dach, ale prace te nie były usuwaniem wad, lecz pracami dodatkowymi, zleconymi przez miasto - powiedział szef firmy Budiholex, która postawiła budynki socjalne Witold Hołoga. - Zawarliśmy na nie osobną umowę. Wilgoć nie jest wynikiem złej technologii, lecz niewłaściwego ogrzewania. Nowe mieszkania w pierwszym sezonie grzewczym powinny być dobrze wygrzewane i wietrzone, a w budynkach socjalnych nikt tego nie robi, bo ludzie oszczędzają energię. Po prostu tych ludzi nie stać na ogrzewanie na prąd, jakie tam zamontowano.

  Żeby zmniejszyć zawilgocenie, firma Budiholex w jednym z mieszkań, na próbę wykonała mechaniczne wspomaganie systemu wentylacyjnego. Wyciągi zostaną wkrótce zamontowane we wszystkich lokalach, również tych niezamieszkanych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Obejrzyj serial dokumentalny

  Obejrzyj serial dokumentalny "Tajemnice Państwa Podziemnego"