Mamy nowe logo za 3 tys. zł. Jest kolorowe i pasuje na...

  Mamy nowe logo za 3 tys. zł. Jest kolorowe i pasuje na gadżety

  Anna Białęcka

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Prezydent R. Rokaszewicz zaprezentował nowe logo

  Prezydent R. Rokaszewicz zaprezentował nowe logo ©Anna Białęcka

  - Logo jest kolorowe, jak nasze miasto - mówi prezydent Rafael Rokaszewicz o nowym symbolu miasta. - Są nim wieże ratusza i kolegiaty, a także ruiny wieżykościoła św. Mikołaja oraz kamieniczki. Koło w środku symbolizuje nasze rondo, największe w Europie.
  Prezydent R. Rokaszewicz zaprezentował nowe logo

  Prezydent R. Rokaszewicz zaprezentował nowe logo ©Anna Białęcka

  Wczoraj w ratuszu odbyła się oficjalna prezentacja nowego znaku wizerunkowego Głogowa. Autor jest mieszkańcem Krakowa, to Piotr Wiśniewski. - Okazało się, że jest profesjonalistą w tej dziedzinie - dodaje prezydent. - Po dokonaniu wyboru, zwróciliśmy się jeszcze do autora o naniesienie pewnych poprawek. Teraz jest już wszystko tak jak trzeba.

  Autor to grafik projektant, członek Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej, absolwent Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
  Wielokrotnie był nagradzany w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Obecnie zaangażowany w inicjatywę utworzenia Wirtualnego Muzeum Polskiego Wzornictwa, mającego na celu upowszechnianie wiedzy na temat historii polskiego designu. Nagrodą dla niego jest 3 tys. zł, które mu się przyda na przykład na wyprawkę dla niemowlaka, bo dwa dni temu został ojcem.

  Nadesłany projekt P. Wiśniewskiego był wzbogacony o wizualizację loga już na różnego rodzaju miejskich elementach, także małej architekturze. - W chwili, gdy projekt został zatwierdzony przez komisję, mogliśmy zlecić wykonanie nadruku na gadżetach - powiedział nam naczelnik wydziału promocji Adam Borysiewicz. - Pojawi się on nie tylko nam papierze firmowym gminy, ale również na kubkach, długopisach, koszulkach, balonikach czy breloczkach. Sądzę, że w ciągu kilku tygodni powinny one być już gotowe. Myślimy także o stworzeniu aplikacji na telefon komórkowy.

  Gadżety z nowym logo Głogowa będą do kupienia w centrum informacji turystycznej w Bloku Koszarowym.

  Zobacz też: Sprawdzian szóstoklasisty 2015 - pytania, odpowiedzi, arkusze, termin

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   GazetaLubuska.pl poleca:

   Pokażcie klasę 0-3 [Ranking]

   Pokażcie klasę 0-3 [Ranking]

   Pokażcie klasę 4-7 [Ranking]

   Pokażcie klasę 4-7 [Ranking]

   Rada rodziców na medal [ZAGŁOSUJ]

   Rada rodziców na medal [ZAGŁOSUJ]