Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ważny certyfikat szpital z Drezdenka już ma, ale o SOR musi jeszcze powalczyć

(ad)
Szpitale, które otrzymały certyfikaty akredytacyjne to placówki udzielające świadczeń o najwyższej jakości. W Polsce z 900 szpitali tylko 150 może pochwalić się właśnie tym osiągnięciem.
Szpitale, które otrzymały certyfikaty akredytacyjne to placówki udzielające świadczeń o najwyższej jakości. W Polsce z 900 szpitali tylko 150 może pochwalić się właśnie tym osiągnięciem. Jakub Pikulik
Szpital w Drezdenku dostał prestiżowy certyfikat od ministra zdrowia. Przyjadą do niego nowe karetki. Ale jest też i zła informacja: nie ma zgody na SOR.

Szpitale, które otrzymały certyfikaty akredytacyjne to placówki udzielające świadczeń o najwyższej jakości. W Polsce z 900 szpitali tylko 150 może pochwalić się właśnie tym osiągnięciem.

- Ta akredytacja jest potwierdzeniem, że lecząc opieramy się o wcześniej wypracowane w naszym szpitalu procedury, zatwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia. Procedury te będą co jakiś czas sprawdzane. Dotyczą najróżniejszych aspektów działalności szpitala, jak np. żywienia, leczenia, profilaktyki przeciwzapalnej, przeprowadzania operacji, dosłownie wszystkich dziedzin pracy szpitala - tłumaczy Jarosław Hajduk, zastępca dyrektora ds. medycznych w drezdeneckim szpitalu.

- Każdy pacjent wchodząc do naszego szpitala będzie miał pewność, że to szpital zapewniający bezpieczeństwo i usługi na najwyższym poziomie - dodaje dyrektor Hajduk. Dzięki tej prestiżowej akredytacji szpital liczy też na korzyści przy zawieraniu kolejnych kontraktów z NFZ, a co za tym idzie - więcej nowych usług.

To niejedyna dobra informacja: do szpitala przyjadą dwie nowe karetki - volkswageny craftery, takie same, jakie już jeżdżą po powiecie. Wraz z tymi nowymi, szpital będzie dysponował ośmioma karetkami. Na razie jednak nie wiadomo, czy kiedykolwiek będą one przywozić pacjentów do szpitalnego oddziału ratunkowego. Ministerstwo zdrowia zadecydowało bowiem, że szpital nie zostanie wpisany do systemu państwowego ratownictwa medycznego, a właśnie to miało być pierwszym etapem umożliwiającym lecznicy staranie się o pieniądze na budowę SOR-u.

- Najbliższy SOR mamy w Gorzowie, 60 km od naszego szpitala. To za daleko. A przecież latem mamy tysiące turystów jeżdżących nad jeziora w okolicy, mamy w pobliżu kopalnię - mówi dyrektor Hajduk.

Obecnie funkcję SOR-u pełni izba przyjęć, która nie jest w stanie przyjąć wszystkich pacjentów. Każdego dnia średnio 80 osób jest odsyłanych do innych lecznic. Zarząd szpitala zamierza dalej starać się o wpisanie do systemu ratownictwa, przygotował już odwołanie od decyzji ministerstwa.

Wszystkie informacje o Przystanku Woodstock 2015:**Przystanek Woodstock 2015 - program, koncerty, goście **

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska