Sylwester możesz spędzić pod chmurką

Sylwester możesz spędzić pod chmurką

(kk, roch, woj, boch, kurz, kali, abi, jawa, ban, dab)

Gazeta Lubuska

Aktualizacja:

Gazeta Lubuska

Sylwester możesz spędzić pod chmurką
Sylwester możesz spędzić pod chmurką

Na scenie w Zielonej Górze zagra nam do tańca zespół Make Up

Gdzie możesz się rozerwać, gdy nie chcesz iść do lokalu i siedzieć w domu? Przedstawiamy krótki przegląd imprez w regionie.
DOBIEGNIEW

 • Sylwester odbędzie się na Placu Starca i to już trzecia taka impreza. Potrwa od 23.00 do 1.00. Będzie dj puszczający muzykę i prowadzący zabawę. O północy zaplanowano 10-minutowy pokaz sztucznych ogni. Z ruchu będzie wyłączona ul. Spółdzielcza. Imprezę zabezpieczy straż pożarna i policja. Życzenia złoży burmistrz Leszek Waloch. Organizatorzy szacują, że przez wspólnego sylwestra może przewinąć się 1-1,5 tys.
  osób. Każdy może wziąć ze sobą szampana.

  DREZDENKO

 • Miejski sylwester wystartuje na placu Wileńskim. Od dziesięciu lat istnieje taka tradycja, że mieszkańcy miasta spotykają się z burmistrzem. Impreza zacznie się już o 21.00 i przy rytmach muzyki potrwa do 2.00. Kulminacyjnym momentem będzie 15-minutowy pokaz sztucznych ogni o północy. Od 23.30 zamknięte będę ulice wokół placu Wileńskiego i wszystko zabezpieczy policja. Każdy będzie mógł przynieść ze sobą szampana.

  GŁOGÓW

 • W tym roku głogowianie będą żegnali stary rok i witali nowy na targowisku na os. Piastów Śl. Już po raz drugi impreza zostanie zorganizowana w tym właśnie miejscu. Wcześniej noworoczne spotkania dla mieszkańców miasta odbywały się na placu i w amfiteatrze obok zamku. Ze względu na protesty członków niemieckiej organizacji, zmieniono miejsce. Protest dotyczył tego, że według opinii Niemców, pod sceną znajdują się zwłoki niemieckich żołnierzy. Impreza wystartuje o godz. 22.00 dyskoteką, którą poprowadzą Bartek Adamczak i Roman Włodarczak.

  O godz. 23.30 rozpocznie się koncert grupy Lady Stars, są to dziewczęta śpiewające pop. O 23.55 prezydent Jan Zubowski złoży życzenia. Pokaz sztucznych ogni zacznie się kilka minut po północy i potrwa kwadrans. Impreza zakończy się około godziny 2.00. Każdy będzie mógł na miejscu napić się gorącej herbaty. Sylwester miejski wyniesie 10 tys. zł, to koszty koncertu, 12 tys. zł pójdzie na fajerwerki i 15 tys. zł na ochronę.

  GORZÓW WIELKOPOLSKI

 • Wspólne świętowanie zacznie się na nadwarciańskim bulwarze w nocy ze środy na czwartek o 23.30. Wtedy OSiR puści muzykę z megafonów. Punktualnie o północy w niebo poszybują fajerwerki. Pokaz potrwa około 15 min. Muzyka pogra na bulwarze do 0.30. I o tej godzinie zakończy się miejskie witanie Nowego Roku.

  KRZESZYCE

 • Mieszkańcy zbierają się o 22.00 na placu "Pod Dębem" i wspólnie będą odliczać do północy. Wraz z Nowym Rokiem przewidziany jest pokaz sztucznych ogni.

  MIĘDZYRZECZ

 • Plenerowy sylwester rozpocznie się o 22.00 na placu przy hali sportowo-widowiskowej na os. Kasztelańskim. W programie koncert zespołu Sammy Swoi i pokaz sztucznych ogni.

  POLKOWICE

  W Polkowicach w sylwestrową noc warto wybrać się w okolice Centrum Piknikowego. Kwadrans po północy sztuczne ognie wystrzelą w niebo. Pokaz fajerwerków potrwa 10 minut.

  PRZYTOCZNA

 • O 23.00 na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury rozpocznie się plenerowa zabawa. W programie konkursy, niespodzianki, muzyka i pokaz sztucznych ogni.. Wśród mieszkańców rozlosowany zostanie 32-calowy telewizor. To nagroda dla osoby, która wygra konkurs na życzenia noworoczne. Należy je spisać na kartce formatu A4 i przynieść na zabawę.

  SŁOŃSK

 • O godzinie 22.00 w Parku Wiejskim przy ulicy Paderewskiego rozpocznie się miejski. sylwester. Mieszkańcy do około 2.00 będą pić szampana i witać Nowy Rok.

  SŁUBICE

 • Noc z New Angels rozpocznie się o 23.30 na Placu Bohaterów w Słubicach. Kto nie zapanował noworocznej zabawy, powinien się wybrać na to dynamiczne show w wykonaniu grupy New Angels, której repertuar oparty jest głównie na największych przebojach wokalistek i zespołów girls'owych. W programie miejskiego sylwestra pod chmurką jest także efektowny pokaz fajerwerków.

  STRZELCE KRAJEŃSKIE

 • W tym roku Sylwester odbędzie się na rynku miejskim. Zacznie się o 23.00, a zakończy o 1.30. Z głośników będzie grała muzyka puszczana przez dj-a. Wszystko zabezpieczy policja i straż pożarna. O północy będzie kilkunastominutowy pokaz sztucznych ogni, a po nim w górę wystrzeli spora porcja konfetti. Życzenia dla mieszkańców przekaże burmistrz Tadeusz Feder. Normalnie przejezdna będzie ul. Chrobrego. Organizatorzy spodziewają się nawet 2 tysięcy ludzi.

  SULECHÓW

 • Jak co roku w sylwestrową noc na placu Ratuszowym zbiorą się tłumy mieszkańców, żeby powitać nowy 2009 rok. Będą bawić się przy muzyce mechanicznej. Po wystąpieniu burmistrza wszyscy wzniosą toast szampanem. Aby oszczędzić przykrych incydentów związanych z rzucaniem butelek po alkoholu wiele lat temu wymyślono tzw. konkurs szampański. Zabawa polega na tym, żeby po opróżnieniu butelki włożyć do niej kartkę z imieniem i nazwiskiem, adresem i telefonem, zaś butelkę odnieść do jednego z pojemników ustawionych w okolicy pl. Ratuszowego w sylwestra w godzinach 21.00 - 1.00. W zabawie i konkursie mogą brać tylko osoby pełnoletnie. Potem odbywa się losowanie i przyznanie cennych nagród. Do wygrania np. sprzęt gospodarstwa domowego.

  ŚWIEBODZIN

 • W tym roku nie odbędzie się sylwester miejski.

  WOLSZTYN

 • W tym roku nie odbędzie się sylwester miejski.

  ZIELONA GÓRA

 • Początek zabawy przed Centrum Biznesu o 22.30. Tegoroczną nowością miejskiego sylwestra będzie nie tylko program, ale także duża, profesjonalna scena. Złożona jest z trzech platform. Na scenie środkowej znajdzie się miejsce dla zespołu, a na bocznych grać będą... sztuczne ognie. Organizatorzy przewidują, że w zabawie udział weźmie ok. 3-4 tys. zielonogórzan i ich gości. Na scenie zagra nam do tańca zespół Make Up, show pokaże formacje Spoko Filipa Czeszyka (m.in. choreografa You Can Dance), a gwiazdą nocy będzie The Jet Set (dwa lata temu reprezentował Polskę na Eurowizji).

  Nie zabraknie też teatru ognia. Tyłem do Centrum Biznesu stanie wieki telebim, by wszyscy dobrze widzieli, co dzieje się na estradzie. Życzenia noworoczne podczas niepowtarzalnej oprawy pirotechnicznej złoży mieszkańcom prezydent Janusz Kubicki. Całość imprezy, która zakończy się ok. 1.00, poprowadzi Jarosław Sobański z kabaretu ,,Słuchajcie".

  ŻARY

 • Impreza wystartuje około 22.00 na palcu koło Urzędu Skarbowego. W tym roku nie przewidziano występów gwiazd muzycznych, więc mieszkańcy będą bawić się przy muzyce mechanicznej. Przed godziną 24.00 przemówi burmistrz, a o północy wybuchną kolorowe fajerwerki. Każdy może wziąć ze sobą szampana.
 • Komentarze

  Wszystkie komentarze (8) forum.gazetalubuska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo