Trójki ruszają do szkół

  Trójki ruszają do szkół

  (kali)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Trzyosobowe komisje we wtorek rozpoczną kontrole szkół. Na pierwszy ogień idą gimnazja w Gorzowie, Zielonej Górze, Międzyrzeczu, Sulęcinie i Żarach.
  Jeszcze w piątek odbywały się ostatnie szkolenia z wizytatorami Lubuskiego Kuratorium Oświaty, którzy będą odwiedzać szkoły. Towarzyszyć im mają przedstawiciele policji oraz organu prowadzącego, czyli najczęściej gminy lub miasta.

  Jak mówi lubuski wicekurator oświaty Ferdynad Sańko, komisja w ciągu dnia skontroluje tylko jedną szkołę. Wizytacja rozpocznie się o 10.00 i potrwa do godzin popołudniowych. Zakończy się bowiem 20-minutową radą pedagogiczną.

  Co komisja będzie brała pod uwagę? Sprawdzi nie tylko dokumenty i stan sal lekcyjnych, gimnastycznych, monitoring i sposób prowadzenia dyżurów, zabezpieczeń przed dilerami narkotyków itp.

  Specgrupa przepyta uczniów, czy nie dzieje się w szkole coś złego, czy wiedzą, jak reagować, gdy spotkają się z agresją lub przemocą? Młodzież dostanie też anonimowe ankiety do wypełnienia. Na wiele pytań będą musieli odpowiedzieć także nauczyciele (w szczególności szkolni pedagodzy) i pracownicy administracji. Poza tym komisja spotka się z rodzicami uczniów.

  - Przy okazji policjant wygłosi też wykład na temat bezpieczeństwie, podpowie, jak postępować w przypadku przejawów agresji - dodaje wicekurator.

  Kontrole rozpoczną się jutro od gimnazjów i potrwają do 22 grudnia br. W tych typach szkół ostatnio odnotowuje się najwięcej przypadków przemocy. Ale nie znaczy to, że specgrupa nie odwiedzi innych typów szkół. Tuż po nowym roku komisja zajmie się szkołami ponadgimnazjalnymi, zaś do podstawówek trafi w lutym i marcu.

  Z wizytacji zostanie sporządzony raport, który następnie kuratorium przekaże ministerstwu edukacji.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Kup podręczniki do języków obcych w atrakcyjnych cenach. Sprawdź!

  Kup podręczniki do języków obcych w atrakcyjnych cenach. Sprawdź!