Groźny Bebilon?

  Groźny Bebilon?

  (syl)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Główny Inspektor Farmaceutyczny wstrzymał sprzedaż jednej z partii mieszanki dla niemowląt - Bebilonu Pepti 2.
  Za dwa tygodnie będzie wiadomo, czy Bebilon Pepti 2 z serii o numerze 202531 jest groźny dla niemowląt

  Za dwa tygodnie będzie wiadomo, czy Bebilon Pepti 2 z serii o numerze 202531 jest groźny dla niemowląt ©fot. Paweł Janczaruk

  Kilka dni temu, w woj. mazowieckim, po podaniu Bebilonu rozchorowało się niemowlę. Sprawa trafiła do Głównego Inspektora Farmaceutycznego, który postanowił wstrzymać w całym kraju sprzedaż Bebilonu Pepti 2 (kupuje się go w aptekach). Zakaz sprzedaży dotyczy serii o numerze 202531, z datą ważności 15.08.2008 r..

  Mieszanki jeszcze nie przebadano, ale decyzję podjęto, bo pojawiło się "podejrzenie wystąpienia wady jakościowej, objawiającej się zatruciem pokarmowym"- wyjaśnia swoją decyzję GIF. Na wyniki trzeba poczekać dwa tygodnie.

  Wczoraj podobną decyzję, ale dotyczącą Bebilonu pH 5,7 podjęła Jolanta Krukowska, lubuski wojewódzki inspektor farmaceutyczny. - Do jednej z aptek trafiła niedawno mama, która przyniosła trzy opakowania tej mieszanki - wyjaśnia J. Krukowska. - Okazało się, że nie można jej rozmieszać z wodą, że się rozdwaja.

  Apteka przyjęła opakowania i zgłosiła sprawę do inspekcji. - Podjęłam decyzję o wstrzymaniu sprzedaży tej mieszanki w lubuskich aptekach i hurtowniach - mówi J. Krukowska. - Powiadomiłam także Głównego Inspektora Farmaceutycznego. To od niego zależy, czy sprzedaż zostanie zakazana w całym kraju.

  Informacja dotarła wczoraj także do sanepidu. Dlaczego? Bo Bebilon pH 5,7 kupuje się również w sklepach. Prawdopodobnie dziś wojewódzki inspektor farmaceutyczny zdecyduje, czy także z nich wycofać tę mieszankę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Kup podręczniki do języków obcych w atrakcyjnych cenach. Sprawdź!

  Kup podręczniki do języków obcych w atrakcyjnych cenach. Sprawdź!