MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ważne zwycięstwo tenisistek stołowych AZS DWSPiT

Konrad Kaptur
Katarzyna Grzybowska zagrała bardzo dobrze i w decydującej mierze przyczyniła się do wygranej swojego zespołu nad liderkami ekstraklasy z Sochaczewa. Archiwum
Podopieczne trenera Sławomira Słowińskiego spisały się wczoraj bardzo dobrze i pokonały bardzo mocną drużynę z Sochaczewa. Dzięki temu zwycięstwu szanse medalowe polkowiczanek znacząco wzrosły.

Przeczytaj też: Złota i brązowa Grzybowska

Wynik wczorajszej potyczki miał bardzo duże znaczenie w kontekście ostatecznego układu tabeli. Podopieczne trenera Słowińskiego, by zachować realne szanse na znalezienie się w pierwszej czwórce po rundzie zasadniczej i uczestniczyć w walce o medale musiały pokonać lidera z Sochaczewa.

Nasze dziewczyny przystąpiły do tego meczu maksymalnie skoncentrowane, z wielką determinacją. Już pierwszy pojedynek pokazał, że gospodynie interesuje tylko zwycięstwo. Kapitalną partię rozegrała Kasia Grzybowska, która bez najmniejszych problemów ograła bardzo mocną Rumunkę Steff-Merutiu.

Polkowiczanka potrzebowała jedynie trzech setów, by odprawić z kwitkiem rywalkę. Grzybowska zwyciężała w kolejnych setach do 5, 5 i 7. W partii numer dwa po przeciwnych stronach stołu stanęły Magdalena Mazur z Polkowic oraz Chinka z Sochaczewa Zhou Xiao. Niestety Magda nie miała zbyt wielu argumentów w rywalizacji z mocną zawodniczką z Kraju Środka i ostatecznie pojedynek zakończył się porażką nasze zawodniczki w trzech setach.

W trzeciej partii Agata Pastor zmierzyła się z Natalią Partyką. Otwarcie należało do zawodniczki z Sochaczewa, która wygrała pierwszego seta do 7. W trzech kolejnych górą była zawodniczka z Polkowic, która wykazała się nie lada odpornością psychiczną, zwłaszcza w setach trzecim oraz czwartym wygranych 12:10 oraz 11:9.

Pokonując Partykę Agata Pastor wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 2:1 i o końcowym wyniku miało zdecydować starcie pomiędzy Grzybowską a Chinką Zhou. Kasia wygrała pierwszego setka, do 7, w drugim to rywalka była górą. Najbardziej zacięty przebieg miał set czwarty, w którym Kasia wygrała na przewagi - 15:13. Podbudowało ją to na tyle, że w partii czwartej pokonała Chinkę gładko 11:4.

- Po tym zwycięstwie nasze szanse na medal znacząco wzrosły. Grę w fazie play-off, gdzie czołowa czwórka będzie rywalizować o miejsca na podium zapewni nam zwycięstwo w najbliższym meczu z Nadarzynem - mówi nam trener Słowiński.

AZS DWSPIT POLKOWICE - SKTS SOCHACZEW 3:1

Grzybowska - Merutiu 3:0 (11:5, 11:5, 11:7)
Mazur - Zhou 0:3 (6:11, 9:11, 4:11)
Pastor - Partyka 3:1 (7:11, 11:4, 12:10, 11:9)
Grzybowska - Zhou 3:1 (11:7, 8:11, 15:13, 11:4)