Wataha Zielona Góra udanie zainaugurowała sezon futbolowy

Paweł Górski
Wataha Zielona Góra rozpoczęła sezon od pewnego zwycięstwa nad Miners Wałbrzych
Wataha Zielona Góra rozpoczęła sezon od pewnego zwycięstwa nad Miners Wałbrzych Paweł Górski
Futboliści amerykańscy Watahy Zielona Góra od zwycięstwa rozpoczęli nowy sezon Polskiej Futbol Ligi. W inauguracyjnym starciu na własnym terenie pokonali Miners Wałbrzych 26:0.

Wataha Zielona Góra – Miners Wałbrzych 26:0 (0:0, 8:0, 12:0, 6:0)

Mecz przyciągnął na trybuny niemal komplet publiczności. Z początku długo utrzymywał się remis 0:0. Na ten wynik składały się zarówno świetnie spisujące się defensywy obu zespołów, jak i błędy w ataku. W pierwszej kwarcie gra przez niemal cały czas toczyła się na połowie gości, lecz zielonogórzanie nie byli w stanie tego wykorzystać. Próbowali oni nawet ratować się bezpośrednimi podaniami w pole punktowe, lecz i one były nieskuteczne.

W końcu na cztery minuty przed końcem drugiej kwarty wynik na korzyść Watahy otworzył Wiktor Ząbek. Zaraz po tym nastąpiło udane podwyższenie i na półmetku spotkania zielonogórzanie prowadzili 8:0.

W drugiej połowie futboliści z Winnego Grodu wyraźnie się rozkręcili i znacznie częściej meldowali się w polu punktowym przeciwnika. Zapisali oni na swoim koncie 26 punktów, zachowując przy tym zero z tyłu, co złożyło się na przekonujące zwycięstwo na rozpoczęcie sezonu.

Wataha zajmuje aktualnie drugie miejsce w grupie zachodniej PFL9. Już w niedzielę 10 września czeka ją pierwsze w historii derbowe spotkanie z pierwszymi w tabeli Grizzlies Gorzów. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 16:00 w Gorzowie.