W lubuskich derbach Intermarche II Zielona Góra przegrał z Chromą Żary 73:82 [zdjęcia]

Marcin Ruszkiewicz
W lubuskich derbach rezerwy Stelmetu Enei BC przegrały na własnym parkiecie z Chromą Żary 73:82. Marcin Ruszkiewicz
Rezerwy zielonogórskiego Stelmetu Enei BC przegrały w lubuskich derbach z Chromą Żary 73:82 (24:23, 19:25, 22:15, 8:19)

W hali przy ul. Amelii zjawiła się rekordowa ilość kibiców, nie zabrakło również fanów Chromy.
Faworytem tego meczy byli goście, którzy są rewelacją drugoligowych rozgrywek. Przed tym meczem drużyna z Żar miała na swoim koncie 13 zwycięstw i 2 porażki. Zielonogórzanie w tym sezonie wygrali tylko trzykrotnie. Na parkiecie nie było jednak widać, że gra trzeci zespół z przedostatnią drużyną w tabeli. Od pierwszych minut emocji nie brakowało. Pierwsza kwarta to popis najbardziej doświadczonych graczy – Grzegorza Taberskiego (Intermarche II) i Dariusza Kalinowskiego (Chroma). W pierwszych 10. minutach rzucili odpowiednio – 11 i 8 pkt. Druga kwarta dla gości i do przerwy było 48:43 dla Chromy. Trzecią kwartę zdecydowanie wygrali zielonogórzanie 22:15 i na tablicy był wynik 65:63. Ostatnie dziesięć minut należało jednak do gości, którzy szybko wyszli na prowadzenie i ostatecznie wygrali całe spotkanie 82:73. Kolejny kapitalny mecz w ekipie Chromy zagrał Mariusz Matczak, zdobywca 23 punktów. Najlepszy spotkanie w sezonie rozegrał kapitan żarskiej drużyny Kalinowski, zdobywca 19 punktów.
W ekipie Intermarche wyróżnił się Kacper Traczyk, Kacper Mąkowski oraz Taberski. Dużo problemów drużynie z Żar sprawił Michał Busz.

Punkty dla Intermarche zdobyli: Traczyk 19 (4 trójki), Taberski 14 (4), Mąkowski 13 (1), Busz 11, Kopciński 6, Bednarczyk 4, Dymiński 2; punkty dla Chromy rzucili: Matczak 23 (2), Kalinowski 19 (4), Małachowski 14, Kondratowicz 13 (3), Kliniewski 9, Barcz i Rusiński 2.

Chroma 27.01 rozegra na wyjeździe zaległy mecz z Sudetami Jelenia Góra, a Intermarche zmierzy się 30.01 w Kościanie z BC Obrą.