MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie zespołu szkół w Ośnie walczą z rdzą na czołgu [ZDJĘCIA]

Redakcja
Renata HryniewiczCzołg już na stałe wpisał się w otoczenie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ośnie Lubuskim. Jest dumą szkoły.Stoi w miejscu historycznym, bo tutaj ginęli żołnierze podczas II wojny światowej. Wygląda jednak nie najlepiej, dlatego uczniowie wraz z wychowawcą wzięli sprzęt i postanowili czołg wyczyścić. - To jakby „nasz” czołg, dlatego czujemy odpowiedzialność za jego wygląd . Zbliża się też 70-lecie szkoły, więc chcemy na nim dobrze wypaść i pokazać, że dbamy o to, co nam zostało powierzone - mówi Adrian Lenard, uczeń II klasy Technikum Ekonomicznego. W trakcie przerwy uczniowie oglądali też odnalezione po latach eksponaty militarne nawet z 1759 r. Udostępnił je oraz o nich opowiedział Jan Skałecki, regionalista z Kowalowa koło Rzepina.Zobacz też:  Czy w Gorzowie stanie... czołg? Jest taki pomysł
Renata HryniewiczCzołg już na stałe wpisał się w otoczenie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Ośnie Lubuskim. Jest dumą szkoły.Stoi w miejscu historycznym, bo tutaj ginęli żołnierze podczas II wojny światowej. Wygląda jednak nie najlepiej, dlatego uczniowie wraz z wychowawcą wzięli sprzęt i postanowili czołg wyczyścić. - To jakby „nasz” czołg, dlatego czujemy odpowiedzialność za jego wygląd . Zbliża się też 70-lecie szkoły, więc chcemy na nim dobrze wypaść i pokazać, że dbamy o to, co nam zostało powierzone - mówi Adrian Lenard, uczeń II klasy Technikum Ekonomicznego. W trakcie przerwy uczniowie oglądali też odnalezione po latach eksponaty militarne nawet z 1759 r. Udostępnił je oraz o nich opowiedział Jan Skałecki, regionalista z Kowalowa koło Rzepina.Zobacz też: Czy w Gorzowie stanie... czołg? Jest taki pomysł ZSE Ośno Lub.
Czołg już na stałe wpisał się w otoczenie Zespołu Szkół Ekonomicznych. Jest dumą szkoły. Stoi w miejscu historycznym, bo tutaj ginęli żołnierze podczas II wojny światowej. Wygląda jednak nie najlepiej, dlatego uczniowie wraz z wychowawcą Piotrem Romanowskim, wzięli sprzęt i postanowili czołg wyczyścić. - To jakby „nasz” czołg, dlatego czujemy odpowiedzialność za jego wygląd . Zbliża się też 70-lecie szkoły, więc chcemy na nim dobrze wypaść i pokazać, że dbamy o to, co nam zostało powierzone - mówi Adrian Lenard, uczeń II klasy Technikum Ekonomicznego. W trakcie przerwy uczniowie oglądali też odnalezione po latach eksponaty militarne nawet z 1759 r. Udostępnił je oraz o nich opowiedział Jan Skałecki, regionalista z Kowalowa koło Rzepina.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska