MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tu liczy się zgrany zespół. Kolejny kandydat w naszym plebiscycie

Redakcja
Tu się pracuje w warunkach wysokiej sterylności
Tu się pracuje w warunkach wysokiej sterylności Mariusz Kapała
Powołani są do tego by ratować ludzkie życie. Codziennie na Centralny Blok Operacyjny w Zielonej Górze trafia około 25 pacjentów. - Nie wszystkie operacje są planowane, ale my staramy się być zawsze gotowi do zabiegu - mówi pielęgniarka oddziałowa Wanda Makarska.

Centralny Blok Operacyjny w Zielonej Górze jest nowoczesnym oddziałem, wyposażonym w specjalistyczny sprzęt. Codziennie przyjmuje około 25 pacjentów. Rządzą tu twarde zasady, których nie można złamać, bo nieuwaga i nie zastosowanie się do ścisłych reguł może kosztować kogoś życie. Dlatego przed wejściem na salę operacyjnym trzeba być odpowiednio ubranym. - Panują u nas warunki superjałowości. Wszystkie zabiegi muszą odbywać się w warunkach wysokiej sterylności.
Na oddziale operują oddziały neurochirurgii, chirurgii onkologicznej, naczyniowej, dziecięcej, ortopedii i urologii - wymienia W. Makarska.

Oddział posiada siedem sal. - Jest jeszcze ósma sala neurochirurgiczna i przylega do oddziału neurochirurgii, ale należy do nas - mówi pani Weronika. Wcześniej były zaledwie cztery takie pomieszczenia. Blok rozbudowano około 20 lat temu. Na Centralnym Bloku Operacyjnym pracuje 25 pielęgniarek instrumentariuszek, 18 pielęgniarek anestezjologicznych, technik radiologii, inżynier do spraw aparatury medycznej, sterylizatorka i sekretarka.- Bardzo ważne jest by wszyscy ze sobą współpracowali, tworzyli zgrany zespół. To w dużej mierze odpowiada za sukces operacji - informuje pani Wanda.

Na oddziale codziennie w gotowości czeka zespół dyżurny pracujący w systemie 12 godzinnym. Reszta pracuje od 7.00 do 14.35.
. Za sukces zespołu odpowiada w dużej mierze kadra. - U nas jest zupełnie inna specyfika niż na pozostałych oddziałach, dlatego personel musi być bardzo dobrze wyszkolony. A nasz z pewnością taki jest - mówi pielęgniarka oddziałowa. Co jeszcze jest ważne? Oczywiście cierpliwość i precyzja. Dokładność jest w naszej pracy niezbędna - mówi pany Wanda. I dodaje, że równie ważna jest odpowiedzialność za to, co się robi, bo przecież codziennie przeprowadzane są bardzo skomplikowane operacje.

Oddział wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt. Dzięki niemu i kadrze medycznej możliwa jest skuteczne leczenie. - Rentgen z ramionami C, laparoskop, artroskop nowej generacji, mikroskop do operacji neurochirurgicznych. Bez z tego sprzętu praca byłaby bardzo utrudniona - komentuje W. Makarska.

Więc jeśli uważasz, że właśnie ten oddział zasługuje na wyróżnienie w plebiscycie Nasz Doktor 201, to1 nie wahaj się i wyślij SMS pod nr 72466 o treści oddzial.3.
Masz innego faworyta? Wypełnił kupon zgłoszeniowy umieszczony w GL i wyślij go do 25 października na adres redakcji, bądź drogą elektroniczną (prosimy o zeskanowanie kuponu) na adres mailowy: [email protected]

Pamiętaj! Udział w naszym plebiscycie mogą wziąć lekarze, pielęgniarki, oddziały szpitalne i placówki medyczne. Doceń ich, bo ich praca jest tego warta!

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska