Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

To dzieje się z twoim organizmem, gdy stosujesz ashwagandhę. Ashwagandha ma wiele cennych właściwości!

(sn)
Ashwagandha wykazuje silne właściwości adaptogenne i jest to największa zaleta suplementowania ashawagandhy, ale nie jedyna. Poznaj je wszystkie >>>
Ashwagandha wykazuje silne właściwości adaptogenne i jest to największa zaleta suplementowania ashawagandhy, ale nie jedyna. Poznaj je wszystkie >>>freepik.pl
Ashwagandha ma wiele cennych właściwości i mówi się o nich coraz więcej. Wiele osób nadal jednak zastanawia się, czy warto ją suplementować. Jeżeli macie problemy ze stresem, snem i chcecie poprawić funkcjonowanie swojego organizmu, to już się nie wahajcie. To zioło szybko wpłynie na jakość waszego życia!

Ashwagandha nie jest owocem, ani warzywem. To zioło. Ashwagandha znana jest już od wieków. Jej cenne właściwości wykorzystywano już w medycynie ajurwedyjskiej.

Występuje także pod nazwami:

  • żeń - szeń indyjski,
  • czereśnia zimowa,
  • witania ospała.

Ashwagandha właściwości ma wiele

Lecznicze właściwości ma korzeń ashwagandhy. Roślina ta wykazuje silne właściwości adaptogenne i jest to największa zaleta suplementowania ashawagandhy, ale nie jedyna.

Ashwagandha ma także zastosowania w medycynie tradycyjnej (wykazuje ona działanie wspomagające dla tradycyjnych terapii). Stosuje się ją u chorych na:

  • Alzheimera,
  • Parkinsona,
  • Huntingtona.

Ponadto poprawia ona funkcjonowanie nerek, trzustki, reguluje gospodarkę lipidową, a także warto ją stosować, gdy cierpi się na choroby związane z układem hormonalnym i mięśniowo - szkieletowym. Pomaga także kobietom w radzeniu sobie z bólami menstruacyjnymi.

Ashwagandha znalazła także swoje zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Pojawia się w składach kremów, szamponów i odżywek.

Przeczytaj także:
Wielka moc w zielonym orzeszku! To dzieje się z twoim organizmem, gdy jesz pistacje. Działają rewelacyjnie!

Ashwagandha stosowanie. Jak dawkować tę cenną roślinę?

Ashwagandhę można suplementować w różnych postaciach. Dostępna jest ona w formie tabletek, proszku, kropli, czy herbaty.

Choć ashwagandhę uznaje się za bezpieczny suplement, należy to robić jednak według ogólnych zaleceń. Takie decyzje zawsze warto podejmować w konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.

Ogólnie przyjmuje się natomiast, że ashwagandhę należy stosować w dawkach od 250 do 600 mg. Blok suplementacyjny powinien trwać około 3 miesięcy.

Jeśli jesteśmy zadowoleni z wpływu ashwagandhy na nasze zdrowie i samopoczucie lub jeśli stanowi ona uzupełnienie leczniczej terapii, konkretnych wskazówek w zastosowaniu tego zioła udzieli nam medyk.

Sprawdź, jak nasz organizm będzie funkcjonował po stosowaniu ashwagandhy. Wszystkie informacje umieściliśmy w opisie każdego ze zdjęć.

Ashwagandha wykazuje silne właściwości adaptogenne i jest to największa zaleta suplementowania ashawagandhy, ale nie jedyna. Poznaj je wszystkie >>>

To dzieje się z twoim organizmem, gdy stosujesz ashwagandhę....

Przeczytaj także:

WIDEO: Po czym poznać, że rozwój dziecka jest prawidłowy?

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska