Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tablet i smartfon z 3... terabajtami pamięci

Źródło: Tabasco Media; oprac:(mad)
Tabasco Media
Dziś niemal każdy ma przy sobie jakieś urządzenie mobilne: tablet, smartfon, netbook czy laptop. Korzystamy z tych zdobyczy technologicznych codziennie, w różnych sytuacjach - często podłączając się także do Internetu. Problem w tym, że większość efektów naszej kreatywności na zawsze pozostaje na mini-dysku urządzenia mobilnego, które w bardzo szybki sposób się zapełnia. Ale tak być nie musi.

Całkiem prostą i wygodną metodą przechowywania i udostępniania plików ze zdjęciami lub filmami są rozwiązania oparte na technologii cloud computing. Ujmując rzecz w dużym skrócie - dane z wielu urządzeń, np. telefonu, tabletu, notebooka mogą być w wygodny sposób synchronizowane za pośrednictwem serwisu chmurowego (urządzenie wysyła je do "chmury", z której są one później automatycznie pobierane na wskazany dysk lub serwer).

Jest wiele firm na rynku, które oferują usługi backupu i archiwizacji danych w chmurze. Idąc za tym trendem, producenci dysków twardych także dołączyli do tego grona. Firma Western Digital, na przykład, udostępniła użytkownikom swoich dysków sieciowych aplikacje, których zadaniem jest wygodna i szybka wymiana danych pomiędzy nimi a urządzeniami mobilnymi (tabletami i smartfonami z Androidem lub iOS-em firmy Apple).

Dzięki najnowszym aplikacjom mobilnym mamy możliwość współdzielenia, przesyłania i zdalnego dostępu do plików, bez ponoszenia miesięcznych opłat za usługę. Atutem "prywatnej chmury" jest także wysoki stopień bezpieczeństwa danych, które są przechowywane na domowym dysku sieciowym, a nie w centrach danych różnych, często nieznanych nam firm.

Co zyskamy instalując w telefonie czy tablecie taką aplikację mobilną? Przede wszystkim wygodną i błyskawiczną metodę przekazywania plików - np. zarejestrowanych telefonem fotografii - na domowy dysk. Wystarczy uruchomić program, wybrać zdjęcia czy filmy i wysłać je na dysk - już chwilę później można je wygodnie wyświetlić na ekranie komputera lub telewizora. Dodatkowym atutem jest możliwość stworzenia "osobistej chmury" - własnej, dostępnej 24/7 online, przestrzeni dyskowej.

To otwiera przed użytkownikiem zupełnie nowe możliwości - dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy np. przechowywać w pamięci urządzenia całej kolekcji zdjęć (blokując w ten sposób przestrzeń dyskową), bo w każdej chwili możemy zdalnie przeglądać zdjęcia zapisane na dysku sieciowym. Po co inwestować w tablet z dużą pamięcią, najnowszy model smartfona czy dodatkową kartę do telefonu, skoro można mieć zawsze pod ręką dane zarchiwizowane i udostępnione na 3 terabajtowym dysku sieciowym?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska