Strzelcy Gwardii Zielona Góra nie zwalniają tempa. Świetnie rozpoczęli nowy rok

Cezary Konarski
Strzelcy Gwardii Zielona Góra bardzo dobrze rozpoczęli 2022 rok.
Strzelcy Gwardii Zielona Góra bardzo dobrze rozpoczęli 2022 rok. Gwardia Zielona Góra
Najlepsi polscy strzelcy spotkali się w Zielonej Górze na pierwszych w tym roku zawodach klasyfikacyjnych, które były równocześnie 13. Memoriałem Stanisława Maruchy. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy miejscowej Gwardii, zdobyli 11 medali.

W rywalizacji udział wzięli zawodnicy kadry narodowej powołani przez szkoleniowców Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego oraz strzelcy zgłoszeni przez kluby. Kadrowicze rywalizowali o nominacje na zawody międzynarodowe i kwalifikacje do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy, które zaplanowane są na trzecią dekadę lutego w Norwegii.

Strzelcy Gwardii Zielona Góra po świetnym 2021 roku nie zwalniają tempa, ponieważ początek nowego roku jest rewelacyjny dla gwardzistów, a szczególnie dla zawodniczek zielonogórskiego klubu. W karabinie i pistolecie gospodarze zdobyli 11 medali, z czego panie aż osiem.

- W zawodach klasyfikacyjnych strzelcy dwa razy rozgrywają swoje konkurencje. Pierwsze strzelanie kończy się finałem dla ośmiu najlepszych zawodników, a po drugim strzelaniu wyniki uzyskane w eliminacjach są ostatecznymi – tłumaczył Jerzy Zarzycki, trener strzelców Gwardii. – Nasze zawodniczki wygrały trzy konkurencje. Bezkonkurencyjna była Barbara Macur, która triumfowała dwukrotnie. Trzy medale zdobyła, będąca w znakomitej formie, Natalia Kochańska. Wygrała w rywalizacji mikstów, a srebrny i brązowy medal wywalczyła w konkurencjach indywidualnych. Z bardzo dobrej strony pokazała się Dominika Skarupska, która w obu startach, w karabinie pneumatycznym juniorek, wywalczyła trzecie miejsca, poprawiając rekord życiowy. Do grona medalistek dołączyła również Maja Jarosińska, która w swoim debiucie w kategorii seniorek zajęła trzecie miejsce. Trochę w cieniu swoich klubowych koleżanek startowali mężczyźni, którzy trzy razy stawali na podium. Medal srebrny i brązowy wystrzelał Grzegorz Długosz. Trzeci „krążek” zdobył Maciej Korcz. Nie wiadomo, gdzie i kiedy odbędą się następne starty kadrowiczów, ponieważ kolejne zawody są odwoływane. Mistrzostwa Europy też stoją pod znakiem zapytania.

Najlepsze wyniki gwardzistów w zawodach klasyfikacyjnych

Pierwsze zawody:

• Karabin pneumatyczny 60 strzałów – seniorki: 3. Natalia Kochańska (elim. 627,0 pkt., finał 3), 8. Karolina Pawlak (elim. 620,0 pkt.), 10. Sylwia Bogacka (elim. 619,5 pkt.); juniorki: 3. Dominika Skarupska (elim. 619,0 pkt., finał 3).
  • Pistolet pneumatyczny 60 strzałów – seniorzy: 2. Maciej Korcz (elim. 564 pkt., finał 2), 7. Jakub Rosa (elim. 557 pkt.), 8. Paweł Mały (elim. 553 pkt.); juniorki: 1. Barbara Macur (elim. 560 pkt., finał 1), 4. Martyna Nowak (elim. 543 pkt., finał 4).
  • Pistolet pneumatyczny mix: 1. Grzegorz Długosz – Julita Borek (Dwór Grunwaldzki Poznań).
  • Karabin pneumatyczny mix: 1. Natalia Kochańska – Rafał Łukaszyk (Zawisza Bydgoszcz).

Drugie zawody – 13. Memoriał Stanisława Maruchy:

• Karabin pneumatyczny 60 strzałów – seniorki: 2. Natalia Kochańska (629,1 pkt.), 7. Sylwia Bogacka (624,0 pkt.), 8. Karolina Pawlak (620,7 pkt.); juniorki: 3. Dominika Skarupska (622,3 pkt.), 6. Natalia Stefaniuk (617,0 pkt.).
  • Pistolet pneumatyczny 60 strzałów – seniorki: 3. Maja Jarosińska (569 pkt.); seniorzy: 2. Grzegorz Długosz (571 pkt.), 7. Maciej Korcz (560 pkt.); juniorki: 1. Barbara Macur (566 pkt.), 4. Martyna Nowak (545 pkt.), 5. Wiktoria Simińska (542 pkt.).
Niemal w każdą niedzielę przed południem gwarno robi się nad zalewem w podzielonogórskiej Świdnicy. Tam swój „domowy" akwen mają regularnie morsujący członkowie grupy Foczek. Zielonogórzanie za każdym razem robią dużo pozytywnego hałasu. Radość i energia, jaką z siebie wydobywają może być zaraźliwa. Dlatego Foczki nieustanie zapraszają wszystkich chętnych do wspólnej zabawy. Obejrzyjcie zdjęcia z morsowania Foczek w Świdnicy 23 stycznia >>>>POLECAMY: Tak grupa „Foczki" rozpoczynała nowy sezon morsowaniaPOLECAMY: Morsują w podzielonogórskiej Świdnicy. Zobaczcie, jaka płynie z nich energiaZOBACZ TEŻ: Zielonogórzanie morsowali w lodowatej wodzie KarkonoszyWIDEO: Grupa „Foczki” morsuje w podzielonogórskiej Świdnicy, 12 grudnia 2021