Wadim Tyszkiewicz poinformował na swoim profilu na Facebooku o planach powstania nowej fabryki w Nowej Soli. Znajdzie w niej zatrudnienie 150 osób.

"A w Nowej Soli oj się będzie działo. Dzisiaj cały dzień spędziłem z inwestorem. Na 100 proc. w naszym mieście powstanie kolejna fabryka: 5 ha, 12 tys. mkw. pod dachem i około 150 zatrudnionych w pierwszej fazie. Branża automotive. I to się dla mnie liczy" - napisał prezydent Nowej Soli.

Ale to nie wszystko, bo Tyszkiewicz napisał także o inwestycjach infrastrukturalnych. "Miasto jest rozkopane, bo przebudowujemy najważniejszą arterię komunikacyjną w centrum miasta.

Do tej pory wybudowaliśmy, przebudowaliśmy czy wyremontowaliśmy blisko 70% wszystkich najważniejszych dróg w mieście. Powstała nowa obwodnica miasta, która pozwoliła na wyprowadzenie ciężkich aut z centrum i uaktywniła kolejne 100 ha terenów inwestycyjnych" - informuje prezydent miasta.

I na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość od prezydenta. Nowa Sól ma być niebawem zabezpieczona w 100 proc. przed powodzią. Do tej pory ten wskaźnik wynosi 70 proc.

Przeczytaj też: Rusza nabór pracowników do powstającej fabryki mebli w Bytomiu Odrz.
 

Przeczytaj też: Oto majątki naszych posłów i senatorów. Zobacz, ile mają na koncie i co w garażu