Region lubuski może poszczycić się wieloma przedsiębiorstwami oferującymi klientom innowacyjne produkty czy usługi. Dowodem na to jest coroczny plebiscyt Nasze Dobre Lubuskie, w którym lokalne firmy chętnie biorą udział prezentując swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie nowych technologii, sektorze usług czy w branży spożywczej.

Oczyszczalnia dla domków jednorodzinnych

Firma Handlowo Produkcyjna Maro z Krzeszyc to rodzimy producent ekoszamb i przydomowych oczyszczalni. Do plebiscytu Nasze Dobre Lubuskie w kategorii produkt przemysłowy przedsiębiorstwo zgłosiło biologiczną oczyszczalnię ścieków PUROO. Jest to nowa generacja małych oczyszczalni ścieków, które są doskonałym rozwiązaniem dla pojedynczych domów mieszkalnych, letniskowych, budynków użyteczności publicznej lub ich niewielkich zespołów.

- Przydomowa oczyszczalnia ścieków PUROO obsługuje do 6 osób. Jest bezwonna, cicha i ma możliwość odprowadzania ścieków do cieków wodnych po uprzednim spełnieniu wszelkich norm prawnych - wylicza zalety produktu Roman Matuszewski, właściciel firmy Maro.

Nowość wśród makaronów

Tę lubuską firmę zna niemal każdy Polak. Sulechowska Sulma to znany producent makaronu i kaszy gryczanej. Wysoką jakość i doskonały smak produktów lubuskiej firmy wielokrotnie doceniano na ogólnopolskich targach i imprezach wystawienniczych.

Do plebiscytu Nasze Dobre Lubuskie 2017 w kategorii „produkt spożywczy” firma wystawiła makaron durum z 25-procentowym dodatkiem świeżych warzyw.

- Na rynku obecne są od jakiegoś czasu makarony z dodatkiem sproszkowanych suszów warzywnych, my zaś jako jedyni poszliśmy w stronę warzyw świeżych, nie poddawanych obróbce termicznej, chcąc zachować jak najwięcej posiadanych przez nie wartości odżywczych. Przez rok wspólnie z Lubuskim Ośrodkiem Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku pracowaliśmy nad recepturą, prowadziliśmy próby i badania. W efekcie powstała linia makaronu Sulma al dente „Smaki z Ogrodu”. Produkowane są one wyłącznie z mąki „durum” (semolina), z dodatkiem 25 proc. świeżych warzyw, bez barwników i konserwantów - mówi Marzena Puto, dyrektor handlowy Sulmy.

Sulma posiada w ofercie makarony al dente „Smaki z Ogrodu” wzbogacone świeżymi warzywami Sulma

Czytaj też:
Nasze Dobre Lubuskie. BIO Śliwka z zielonym pieprzem powalczy o znak jakości

Nasze Dobre Lubuskie. Kromet startuje z kotłem warzelnym własnej konstrukcji

Jak wziąć udział w plebiscycie?

Wystarczy do 21 września przysłać zgłoszenie (do pobrania w załączniku) na adres:reklama@gazetalubuska.pl, wpisując w temacie wiadomości „Nasze Dobre Lubuskie 2017– zgłoszenie”.

Do udziału w plebiscycie produkty lub usługi mogą zgłaszać sami producenci, a także konsumenci, osoby fizyczne, podmioty gospodarcze, organizacje, instytucje, stowarzyszenia. Wszystkie zgłoszenia, które zostaną zaakceptowane przez kapitułę, zostaną trzykrotnie zaprezentowane w "Gazecie Lubuskiej".

Kapituła przyzna nagrody w siedmiu kategoriach:
1. produkt spożywczy, gastronomia
2. produkt przemysłowy, nowoczesne technologie
3. zdrowie, uroda, zdrowy styl życia
4. kultura, rozrywka, wydarzenia
5. usługi dla biznesu
6. usługi turystyczne
7. usługi.

Zwycięzcy otrzymają prawo do znaku jakości, statuetkę i dyplom, oraz prawo zakupu za złotówkę kampanii reklamowej w naszej gazecie o wartości 10 tys. netto

Swoich laureatów wybiorą też Czytelnicy. Wyróżnione zostaną trzy produkty/usługi, które zdobędą największą liczbę głosów. Nagrodą za pierwsze miejsce jest kampania reklamowa za złotówkę, o wartości 30 tys. zł netto, a za kolejne miejsca odpowiednie: 20 i 10 tys. zł netto.

Głosowanie Czytelników rozpocznie się 5 października, a zakończy się 10 listopada. Nagrody wręczymy 22 listopada podczas gali.

Partnerem plebiscytu jest firma PETRA

Partnerem plebiscytu jest Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych

Partnerem plebiscytu jest ARTADO Sp. z o.o.

Partnerem plebiscytu jestLibro - Archiwizacja sp. z o.o.

Partnerem plebiscytu jest Marszałek Województwa Lubuskiego