W lubuskich Kownatach powstaje Majaland - Holiday Park Kownaty. To największy w Polsce park rozrywki. Jego powierzchnia zajmować będzie aż 207 hektarów, a sam Majaland 10 hektarów. Kiedy otwarcie Majaland - Holiday Park Kownaty? Jakie będzie miał atrakcje? Na jakim etapie są prace?

Majaland w Kownatach na etapie...

Coraz bliżej... Coraz bardziej bajkowo... Praca przy budowie parku rozrywki Majaland wre. Byliśmy zobaczyć, na jakim etapie jest inwestycja.

Tak będzie wyglądał Park rozrywki Majaland pod Torzymiem

– Procedury odbiorowe rozpoczniemy jeszcze w tym roku. Pierwszy kwartał przyszłego roku rezerwujemy na uzyskanie pozwoleń na użytkowanie i poszukiwanie osób do pracy. Natomiast w drugim kwartale nastąpi uroczyste otwarcie – zapewnia Magda Włodarczyk-Kotuła, rzecznik Holiday Park Kownaty. – Wiemy, że wiele osób jest zniecierpliwionych, ale jesteśmy już na ostatniej prostej i za kilka miesięcy będziemy gotowi na przyjęcie pierwszych gości.

Majaland Kownaty. Pierwszy w Polsce

We wsi Kownaty w gminie Torzym, przy zjeździe z autostrady A2 łączącej Berlin z Warszawą, powstaje pierwszy w Polsce park rozrywki Majaland, będący częścią kompleksu turystycznego Holiday Park Kownaty.
– Idea realizacji parku w tym miejscu była ściśle związana z infrastrukturą, która tu powstała. Bliskość Berlina, dostęp do głównych miast – Poznania, Zielonej Góry, Gorzowa – sprawiły, że będzie to dobra lokalizacja – uważa Włodarczyk-Kotuła.

Zobacz również: Park Rozrywki Majaland - Holiday Park Kowary ma przyciągać tłumy

Jest przeogromne zainteresowanie mieszkańców. Poprawia się też wizualnie gmina

Majaland w lubuskich Kownatach zajmie 10 hektarów

Holiday Park Kownaty, który będzie miał powierzchnię 207 hektarów, to inwestycja holenderskiego Momentum Capital. Pierwszym etapem jest właśnie Majaland, budowany we współpracy z firmą Plopsa Group, właścicielem i operatorem parków rozrywki w Europie Zachodniej. Sam Majaland zajmie 10 hektarów, z czego hektar w zadaszonej, całorocznej hali. Bohaterami parku będą trzy bajkowe postacie: Pszczółka Maja (którą wszyscy znają i kochają), Wiki (mały wiking, jeszcze nie tak popularny w Polsce) i Heidi (dziewczynka ze szwajcarskich Alp).
– Przeniesiemy się w bajkowy świat. Chodzi o to, żeby nie było widać elementów zwykłego świata, żeby wszystko, co widzą nasi mali i starsi klienci, widzieli w bajkowym klimacie – tłumaczy Włodarczyk-Kotuła.

Wszystko ma być zorganizowane tak, by dzieci mogły korzystać z atrakcji wspólnie z rodzicami i opiekunami.
– Wspólna rodzinna zabawa to nasze motto. Marzy nam się, aby czas spędzony u nas był czasem, który pomoże umocnić rodzinne więzi – deklaruje Bartosz Gromadzki, przedstawiciel inwestora. – Gdy sam byłem dzieckiem, w Polsce nie było takich miejsc. Jestem dumny, że mogę być zaangażowany w tworzenie Majalandu. Na pewno będę go odwiedzał ze swoimi dziećmi jako klient.

W parku będzie też miejsce na gastronomię, na teatr, gdzie będą przedstawienia dedykowane bajkowym postaciom... Majaland ma być otwarty przez okrągły rok. Szacuje się, że rocznie przyjmie około 300 tysięcy odwiedzających (...)

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE