Z wycinki pod drogę ekspresową cieszą się okoliczni mieszkańcy.

Trwają prace związane z budową drogi S3. Na odcinku wzdłuż krajowej trójki,  między Polkowicami a Gaworzycami dobiegł końca pierwszy etap wycinki drzew i trozpoczęło się porządkowanie terenu. Prace potrwają jeszcze kilka tygodni.  Z  pasa wytyczonego pod budowę drogi  ekspresowej wycięto setki drzew. Teren wzdłuż krajowej drogi nr 3 zmienił się nie do poznania. Między Lubinem a Mieszkowem zniknie też kilka domów i przydrożnych barów. Budynki stoją już puste od kilku miesięcy, a po barze na Nowym Osiedlu koło Potoczka nie ma już śladu. Taki sam los czeka też bar „QQ” koło Kaźmierzowej. 

Pod budowę S3 Nadleśnictwo Głogów oddało 30 hektarów lasów. Drewno z wycinki sprzedanona elektronicznej aukcji, a teraz nabywcy odbierają je z wyznaczonych punktów. Z wycinki skorzystali mieszkańcy okolicznych wsi, bo po okazyjnej cenie, 5 zł za 1 metr sześcienny, mogli kupić drewno na opał. Były to grubsze gałęzie akacji i dębu, doskonale  nadające się do palenia w piecu. 

- Chętnych na drewno było wielu - mówi Jan Trembecki, podleśniczy z Drożowa.  -Zresztą widać to po pokaźnych stertach drewna, ułożonych przy  wielu domach w Drożowie, Jakubowie czy Łagoszowie Małym. Mają teraz spore zapasy.

Natomiast drewno, należące do GDDKiA , wciąż składowane jest na działce koło Potoczka.  - Zostanie ono sprzedane, jak tylko je policzymy, czyli lada dzień - zapewnia Dariusz Zajączkowski, kierownik głogowskiego oddziału GDDKiA.

Nowy odcinek ekspresówki będzie liczył ok. 80 km. Koszt tej inwestycji to 2,5 mld zł. Otwarcie drogi planowane jest na połowę 2018 roku. Ma ją zbudować pięciu wykonawców. W projekcie S3 nie znalazła się nazwa węzła Głogów, choć nasze miasto leży zaledwie kilkanaście kilometrów od trasy. Jest za to zjazd Potoczek i Drożów. Przypomnijmy, że jednak po interwencji samorządu Głogowa, wrocławski oddział GDDKiA  pozytywnie zaopiniował propozycję zmian nazw dla dwóch  węzłów na  S3. Po zmianie węzeł Potoczek zostanie zastąpiony nazwą Głogów Południe, a  Drożów - Głogów Zachód.