Od wtorku, 15 lipca klienci PKP Intercity mogą korzystać „Karty Dużej Rodziny”. W ramach programu przewoźnik zaoferuje rodzinom wielodzietnym przejazdy z 25 procentowym upustem. Do akcji włączył się także Wars.

Od 15 lipca, PKP Intercity i WARS będą oferować posiadaczom „Karty Dużej Rodziny” atrakcyjne rabaty. Każdy członek rodziny, przy jednoczesnym przejeździe co najmniej trzech uprawnionych osób, otrzyma 25 proc. upust. Zniżka obowiązuje podczas podróży pociągami PKP Intercity w komunikacji krajowej (TLK i EIC), w dowolnej klasie. Oferta łączy się z ulgami ustawowymi, a więc np. bilet dla ucznia czy studenta będzie jeszcze tańszy.

- Chcemy być dla niej przyjaznym przewoźnikiem, zapewniając udogodnienia takie jak przewijaki dla maluchów w toaletach, specjalne wagony z placem zabaw czy możliwość bezpłatnego podgrzania posiłku dla dziecka. Od połowy lipca poza Biletem Rodzinnym, nasi pasażerowie będą mogli skorzystać z 25 proc. ulgi dla użytkowników Karty Dużej Rodziny – mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Podróżni z Kartą Dużej Rodziny mogą liczyć także na 20 proc. zniżkę na menu dla dzieci oraz 10 proc. rabat na ofertę ogólną, dostępną w wagonach gastronomicznych obsługiwanych przez Wars. Dodatkowo, do każdego zestawu dla najmłodszych mały podróżnik otrzyma wagonik - zabawkę.

O Kartę Dużej Rodziny może się starać rodzina z minimum trójką dzieci bez względu na dochód. Wnioski składa się w gminie właściwej dla miejsca zamieszkania. Imienne karty z numerem PESEL wydawane są każdemu członkowi rodziny. Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny jest uzupełnieniem lokalnych dla dużych rodzin. Dokładny wykaz zniżek znajduje się na stronie rodzina.gov.pl i będzie na bieżąco aktualizowany.

Już dzisiaj w programie uczestniczy 46 instytucji i firm z całej Polski, które oferują rodzinom nawet 40 procentowe zniżki na udział w wydarzeniach kulturalnych, przejazdy komunikacją publiczną, a nawet wakacje.