Uwaga - firmy, organizacje i szefowie wspierający niepełnosprawnych poszukiwani!

Rozpoczęła się X edycja konkursu. Statuetka przyznawana jest co roku szefom, instytucjom i organizacjom tworzącym dobre warunki pracy dla niepełnosprawnych.

- W ubiegłym roku do konkursu zakwalifikowało się 400 firm z całej Polski - wylicza Anna Skupień, rzeczniczka Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

- Szukamy takich firm, instytucji i organizacji, które są wyjątkowe, zaangażowane i wrażliwe społecznie - podaje Monika Tykarska, prezes Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych (organizator konkurs). - Chcemy pokazywać tych, którzy pokonują bariery w życiu i pracy zawodowej. Zależy nam na promocji pracodawców zatrudniających i otwartych na osoby niepełnosprawne.

W konkursie pracodawcy mogą startować w trzech kategoriach:


  • Zatrudnienie Chronione,

  • Otwarty Rynek Pracy,

  • Instytucja. 

Kapituły wyłonią też laureatów dwóch nagród dodatkowych: Super Lodołamacza dla przedsiębiorcy, instytucji lub zakładu oraz Lodołamacza Specjalnego dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.

Nominacje i zgłoszenia można przesyłać do 30 lipca na adres lodolamacze@popon.pl.

Firmy nagradzane są podczas regionalnych gal w dziewięciu miastach Polski. Zwycięzcy z regionów przechodzą do finału. Ogólnopolskich laureatów Lodołamaczy 2015 poznamy 29 września.