Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gminy Krosno Odrz. i Dąbie przyłączyły się do akcji "Stop Dopalaczom"

Aleksandra Korn
Aleksandra Korn
Uczennice gimnazjum w Dąbiu
Uczennice gimnazjum w Dąbiu Aleksandra Bulaczek
- Takie akcje są bardzo potrzebne. Dzisiejsze spotkanie uświadomiło mi, że nie warto korzystać z używek takich jak dopalacze, bo jest to pierwszy krok, by zejść na złą drogę – mówi Martyna Klecha, uczennica krośnieńskiego Gimnazjum im. Henryka Brodatego.

Akcja społeczna "Stop Dopalaczom" organizowana przez „Gazetę Lubuską” nabiera tempa! Jako pierwsze do naszej inicjatywy przyłączyły się gminy Krosno Odrzańskie i Dąbie.

- Tego typu inicjatywy są potrzebne w całej Polsce. Rozmowy, uświadamianie młodych ludzi, wskazywanie zagrożeń czyli profilaktyka, da efekty - jestem tego pewny! Dopalacze to plaga dzisiejszych czasów. Prawdziwe skutki ich zażywania mogą się ujawnić po dłuższym czasie, działają na ośrodkowy układ nerwowy i tak naprawdę stają się bombą zegarową. Cieszę się, że „Gazeta Lubuska” wychodzi z taką inicjatywą – mówi burmistrz Krosna Odrzańskiego, Marek Cebula.

- Bardzo mocno popieramy każdą akcję, która zmierza do tego, by tłumaczyć młodzieży, jak niebezpieczne są dla ich zdrowia i przyszłości dopalacze – dodaje wójt gminy Dąbie, pani Krystyna Bryszewska.

Całość akcji społecznej "Stop Dopalaczom" ma na celu uświadomienie młodym ludziom, jak poważne konsekwencje wiążą się z zażywaniem środków psychoaktywnych. Informujemy młodzież, do czego prowadzi sięganie po dopalacze, dlaczego należy ich unikać. W każdym organizowanym przez nas spotkaniu udział biorą wykwalifikowani terapeuci, którzy naświetlają problematykę, a przede wszystkim tłumaczą, jak zgubne konsekwencje niosą za sobą eksperymenty z substancjami psychoaktywnymi. - Problem z dopalaczami to nie tylko problem naszego województwa, ale całego kraju. Przyglądając się doniesieniom prasowym, co jakiś czas dowiadujemy się o tym, że gdzieś otwarto nowy sklep z dopalaczami. Władze samorządowe podejmują często nierówną walkę z handlarzami tych specyfików. Na pewno my, dorośli, musimy być czujni i wrażliwi, by w porę nie dopuścić, aby dzieciom groziło niebezpieczeństwo ze strony handlarzy tymi uzależniającymi substancjami - mówi Tomasz Bojanowski z Lubuskiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii, który przyłączył się do akcji organizowanej przez „Gazetę Lubuską”.

Uczniowie szkół, w których dziś gościliśmy, nie tylko uważnie słuchali informacji dotyczących zagrożeń wynikających z zażywania dopalaczy. Pod koniec spotkania do ich rąk trafił komiks „Mocarz”, którego lektura ma dobitnej ukazać konsekwencje korzystania z substancji toksycznych jakimi są dopalacze. - Wiedzy nigdy nie jest za dużo. Prowadzimy tego typu akcje społeczne, ale ta organizowana przez „Gazetę Lubuską” jest inicjatywą na pewno bardzo ciekawą dla młodzieży. Chodzi tu przede wszystkim o komiks, który młodzi ludzie na pewno z zainteresowaniem przeczytają – mówi Mariola Gawłowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie Odrzańskim.

Gminy Krosno Odrz. i Dąbie przyłączyły się do akcji

Spotkanie w Krośnie Odrzańskim relacjonowała również samorządowa telewizja krosno24.tv http://www.krosnoodrzanskie.pl/dla-mieszkanca/339-stop-dopalaczom-akcja-spoleczna-w-gminie-krosno-odrzanskie

Śledźcie uważnie nasz serwis i dowiedzcie się, jakie kolejne gminy przystąpią do akcji społecznej STOP DOPALACZOM, której organizatorem jest „Gazeta Lubuska”.

Przeczytaj też:Uniwersytet Zielonogórski, wydziały, kierunki, adresy. Co gdzie i jak załatwić [MAPA]

Do 2015 roku mury Uniwersytetu Zielonogórskiego opuściło ponad 61 tys. absolwetnów

Uniwersytet Zielonogórski, wydziały, kierunki, adresy. Co gd...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska