Stelmet Zielona Góra rozbił AZS Koszalin i zagra w finale Pucharu Polski

(vp)
Quinton Hosley zdobył w półfinale dla Stelmetu ZIelona Góra 14 punktów.
Quinton Hosley zdobył w półfinale dla Stelmetu ZIelona Góra 14 punktów. Tomasz Gawałkiewicz
W sobotnim półfinale Gdynia Basket Cup, Stelmet Zielona Góra pokonał AZS Koszalin 87:65 i w niedzielę powalczy o Puchar Polski z Rosą Radom.

Półfinałowy mecz Pucharu Polski od początku toczył się pod dyktando koszykarzy Stelmetu Zielona Góra. Zielonogórzanie zdecydowanie wygrali pierwszą kwartę 27:12 i w dalszej części meczu już tylko kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, systematycznie powiększając swoją przewagę z kwarty na kwartę (21:17 18:17 i 21:19).

Po meczu trener Stelmetu Zielona Góra krótko podsumował postawę swojej drużyny: - Graliśmy dobrze w obronie i ataku. Byliśmy skoncentrowani przez 40 minut. Teraz czeka nas regeneracja i finał z Rosą Radom.

Rywalem Stelmetu Zielona Góra w niedzielnym finale będzie Rosa Radom, która w sobotę pokonała Energę Czarnych Słupsk 78:71. Początek niedzielnego finału Pucharu Polski o godz. 20.00. Transmisję tego meczu będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport News, Polsatu Sport HD oraz IPLA.tv.