Będzie więcej walki

  Będzie więcej walki

  (eska)

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  W przyszłym sezonie mecze w Zielonej Górze powinny być bardziej widowiskowe. I wcale nie dlatego, że ZKŻ Kronopol awansował do ekstraklasy.

  CO SIĘ ZMIENI

  CO SIĘ ZMIENI


 • długość toru: z 357 na 330-334 m
 • szerokość łuków: z 15 na 18 m • Na stadionie przy ul. Wrocławskiej zawodnicy będą rywalizowali na innym torze - szerszym i krótszym.

  Gdy na początku maja ekipa Tony'ego Briggsa zamontowała dmuchane bandy, na łukach zrobiło się węziej o 80 cm. Zauważył to Piotr Protasiewicz, który dwa miesiące temu gościnnie trenował w Zielonej Górze. Powiedział wtedy, że przydałoby się poszerzyć wiraże.

  - Więcej miejsca to więcej walki - tłumaczył. Identyczne zdanie miał Grzegorz Walasek, który podczas czatu w "GL" odpowiadał na pytania fanów.

  W przyszłym roku będzie więcej miejsca na łukach. - Zostały poszerzone, kosztem murawy, średnio o trzy metry - mówi rzecznik prasowy ZKŻ-u Kamil Kawicki. Tor w Zielonej Górze będzie krótszy, podobny do... no, może jeszcze nie angielskich, ale szwedzkich.

  Dla kibiców oznacza to ciekawsze i bardziej emocjonujące zawody. Dla żużlowców - mniejszą prędkość, czyli większe bezpieczeństwo. A dla statystyków - nowy rekord toru. Osiągnięcie Tony'ego Rickardssona - 62,33 s - już przeszło do historii.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Obejrzyj serial dokumentalny

  Obejrzyj serial dokumentalny "Tajemnice Państwa Podziemnego"