1/46
AZS UZ Zielona Góra po raz pierwszy w tym sezonie wywalczył...

AZS UZ Zielona Góra po raz pierwszy w tym sezonie wywalczył trzy punkty w meczu pierwszej ligi mężczyzn. W sobotę, 23 września, we własnej hali pokonał faworyzowaną Nielbę Wągrowiec 30:25 (15:13).

Do Zielonej Góry przyjechała bardzo mocna drużyna, wicelider pierwszej ligi... – No i co z tego? – skwitował po spotkaniu Cyprian Kociszewski. I słusznie, bo AZS UZ absolutnie nie przestraszył się teoretycznie silniejszego rywala. Akademicy zagrali z wielkim zaangażowaniem, olbrzymią determinacją i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

W 10 min, po trafieniu Adama Szarłowicza, gospodarze prowadzili 6:4. Ale przez kolejne 10 minut warunki na parkiecie dyktowali goście i zrobiło się 8:10. Wtedy trener Ireneusz Łuczak poprosił o przerwę. Poskutkowało, bo AZS UZ szybko odrobił straty, a w 27 min, po trzech skutecznych akcjach z rzędu, odskoczył na 13:11. Na przerwę też schodził z dwubramkową zaliczką.

Ponieważ akademicy nie najlepiej weszli w drugą połowę, w 32 min było już 15:15. Remis – 18:18 – mieliśmy także cztery minuty później. Wtedy dwa trafienia Kociszewskiego i jedno Kewina Polity dały miejscowym prowadzenie 21:18. Prowadzenie, którego AZS UZ nie oddał już do końca, choć Nielba trzy razy zdołała zmniejszyć różnicę do jednej bramki.

Zespół z Zielonej Góry wystąpił w składzie: Marek Wieczorek – Cyprian Kociszewski, Marcel Sroczyk i Jędrzej Zieniewicz po 6 bramek, Marcin Jaśkowski 4, Adam Szarłowicz 3, Kevin Polito 2, Piotr Gadaj, Jędrzej Jasiński i Jakub Pawlicki po 1, Hubert Kuliński, Rafał Lewandowski, Daniel Mieszkian, Bartosz Więdłocha.