Nareszcie zwyciężyli

Krzysztof Zawicki
Tym razem w meczu z olsztynianami najskuteczniejszym wśród głogowian był Dmytry Marhun (z piłką)
Od wygranej rozpoczęli gracze Chrobrego drugą rundę rozgrywek ekstraklasy. Tym razem uporali się z ligowym beniaminkiem z Olsztyna.

Ostatnie słabe występy głogowian nie napawały optymizmem przed meczem z Travelandem. Dodatkowo, przeciwnicy Chrobrego pałali chęcią rewanżu za 12-bramkową porażkę na inaugurację tego sezonu.

Goście przystąpili jednak do tego pojedynku wyjątkowo skoncentrowani i z dużą wolą zwycięstwa. W pierwsze j fazie gry dobrą partię rozegrał Krzysztof Kłosowski, który imponował skutecznością. Głogowski zawodnik już w 2 min wpisał się na listę strzelców. W chwilę później wyrównał Piotr Frelek, ale niemal natychmiast swoją pierwszą bramkę zdobył Dzmytry Marhun. Przez kolejne minuty oba zespoły trafiały do siatki na przemian.

W 10 min na 5:4 rzucił Kłosowski. Olsztynianie nie pozostawali dłużni, ale ich akcje załamywały się na głogowskiej obronie. Przyjezdni nie próżnowali i powiększali przewagę. W 15 min, po rzutach Kłosowskiego i Adriana Marciniaka, prowadzili 7:4. Napór Chrobrego nie ustawał i w 20 min było już 13:8. W tym okresie skutecznością popisywali się Sebastian Różański i Marhun.

- W pierwszej połowie najlepiej zagrała nasza obrona - skomentował trener Chrobrego Jarosław Cieślikowski. - Bardzo dobrze zagrał Mikołaj Szymyślik, który skutecznie pilnował.

Pierwszy kwadrans drugiej odsłony był wyrównany. Przełamanie nastąpiło w 45 min przy stanie 24:18 dla głogowian. W ciągu trzech kolejnych minut zdobyli cztery bramki i na tablicy pojawił się wynik 28:18. W końcówce w szeregach przyjezdnych wkradło się lekkie rozprężenie. Dlatego gospodarze, zmniejszyli rozmiary porażki.
TRAVELAN SPOŁEM OLSZTYN - AMD CHROBRY GŁOGÓW 27:32 (10:15) TRAVELAND: Wolański, Prokop - Boneczko 9, Frelek 6, Bystram, Tetyk po 4, Wasko 2, Malewski, Zysk po 1, Garbacewicz, Kwiecień, Rozporski, Maciejewski.
CHROBRY: Pitoń, Kotliński - Marhun 7, Kłosowski, Marciniak po 6, Różański 5, Kuta 3, Wolski, Łuczyk po 2, Kubisztal 1, Świtała, Szymyślik, Piotrowski, Nyćkowiak.
Kary: 8 min - 20 min. Sędziowali: Mirosław Majchrowski i Włodzimierz Chmielewski (obaj Gdańsk). Widzów 300.