Liga Mistrzów. Barcelona i Manchester City minimalnie lepsze w pierwszych meczach!

(m. korn)
W kolejnych meczach Ligi Mistrzów Barcelona i Manchester City jedną bramką wygrali swoje pierwsze mecze w 1/8 finału.
Duma Katalonii przeważała w spotkaniu z Manchesterem City. Dzięki dwóm bramkom Luisa Suareza, zbliżyła się do kolejnej fazy rozgrywek Champions League. W ekipie z Manchesteru widać było brak zawieszonego Yaya Toure. Mimo niespecjalnej skuteczności w ofensywie, udało im się strzelić gola kontaktowego i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1. Dla angielskiego klubu bramkę zdobył Agüero.

W drugim meczu wieczoru, w którym zagrali Juventus Turyn i Borussia Dortmund widać było od początku do końca wyrównane spotkanie, choć przewaga w posiadaniu piłki przeważała po stronie podopiecznych Jurgena Kloppa. Stara Dama minimalnie wygrała z Borussią, dzięki bramkom Teveza i Moraty. Jedynego gola dla swojego zespołu zdobył Marco Reus. Co ciekawe wszystkie bramki padły w pierwszej połowie spotkania.

Juventus wygrał, ale Borussia wcale nie jest na straconej pozycji. Następny mecz, który odbędzie się na Signal-Iduna Park wystarczy wygrać 1:0. Kluczowe może być wejście do gry Kuby Błaszczykowskiego. Polski pomocnik we wtorek grał od 76. minuty. Jeśli uniknie problemów zdrowotnych, w rewanżu może zagrać od początku spotkania, a to z kolei będzie dodatkowe utrudnienie dla Starej Damy. Kto wie, może nawet Niemcom uda się wykluczyć Juventus z dalszych rozgrywek.

Przeczytaj też:Liga Mistrzów. Zwycięstwo Realu Madryt, przełamanie Ronaldo i zjawiskowy gol Marcelo