Stilon Gorzów z wojewódzkim Pucharem Polski [ZDJĘCIA]

Alan Rogalski
Stilon Gorzów zdobywcą Pucharu Polski
Stilon Gorzów zdobywcą Pucharu Polski Karol Korniak
W sobotę, 24 czerwca w Kostrzynie TS Przylep postraszył gorzowski Stilon w finale Pucharu Polski na szczeblu Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

Po przerwie pierwsza niebezpieczna akcja podopiecznych Adama Gołubowskiego dała im prowadzenie. Sam na sam z Królem wyszedł Piotr Rymar i pewnym strzałem pod poprzeczkę umieścił futbolówkę w siatce. W 57 min niebiesko-biali mogli podwyższyć na 2:0, W ok. 30 m rzut wolny wykonywał Maliszewski i tak „zawinął” piłkę, że ta wylądowała na poprzeczce Króla. Bramkarz przylepian spóźnił się z interwencją i nie trafił w futbolówkę. Nie najlepiej też interweniował przy ni to strzale, ni to dośrodkowaniu Filipa Wiśniewskiego, ale po raz drugi wyciągał piłkę z sieci w 63 min, kiedy to Daniel Mrozek, po zagraniu wzdłuż bramki, podwyższył na 2:0. Z tego prowadzenia gorzowianie cieszyli się jedynie minutę. Kontaktową bramkę dla graczy Tadeusza Makowskiego zdobył Wojciech Pabich, po wycofaniu futbolówki w polu karnym i uderzeniu w długi róg Paszkowskiego.