PAWEŁ KOZŁOWSKI 0 95 722 69 37 pkozlowski@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Trzy pytania do DARIUSZA MACIEJEWSKIEGO, trenera koszykarek AZS-u PWSZ-u Sowoodu Gorzów
  1 W sobotę pana ekipa poległa w Jeleniej Górze. Zaskoczyła was dobra postawa Amerykanek AZS-u KK, czy nasza drużyna nie jest jeszcze zgrana?
  - I jedno, i drugie. W porównaniu z poprzednim sezonem, z zespołu z Jeleniej Góry pozostała jedynie nazwa. Wspomniane Amerykanki w czterech meczach pokazały, że są wyróżniającymi się postaciami ligi. Zaskoczyły nas umiejętnościami. Rzadko się zdarza, żeby zawodniczki, które nie występują w WNBA, były tak dobre. Z drugiej strony - nie jesteśmy jeszcze tak zgrani, jak w końcówce poprzedniego sezonu. Ale dla mnie to zrozumiałe.

  2 Teraz mecz z juniorkami z SMS-u Łomianki. To teoretycznie najsłabsza drużyna ligi. Da pan odpocząć najlepszym zawodniczkom?
  - Taktyka będzie zależała od tego, jak będzie układało się to spotkanie. Nie lekceważymy żadnej drużyny, szczególnie jeśli jest to kadra młodzieżowa kraju. W każdym spotkaniu musimy wspiąć się na wyżyny umiejętności. To jest nasz cel.

  3 Dwie porażki z rywalami, z którymi teoretycznie powinniśmy wygrać. Zakładał pan taki początek sezonu?
  - Mamy bardzo ciężki kalendarz. Z czterech meczów, trzy były wyjazdowe. Do tego z trudnymi przeciwnikami. Przecież w zeszłym sezonie w Jeleniej Górze zwyciężyliśmy zaledwie jednym koszem, a nie było jeszcze Amerykanek. Z AZS-em Poznań zawsze nam się ciężko grało. Musimy przede wszystkim popracować nad zespołowością. I wkomponować w drużynę młodą rozgrywającą Katarinę Ristic. To zawodniczka anglojęzyczna, więc z komunikacją na boisku nie jest jeszcze zbyt dobrze.

  - Dziękuję.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Kup podręczniki do języków obcych w atrakcyjnych cenach. Sprawdź!

  Kup podręczniki do języków obcych w atrakcyjnych cenach. Sprawdź!