Gazeta Lubuska

3. PKO Bank Polski Bieg Charytatywny w Zielonej Górze. Biegali, by pomóc innym [ZDJĘCIA, WIDEO]

3. PKO Bieg Charytatywny odbył się na stadionie MOSiR-u w Zielonej Górze

Mariusz Kapała / GL

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/171] Następne

3. PKO Bank Polski Bieg Charytatywny w Zielonej Górze. Biegali, by pomóc innym [ZDJĘCIA, WIDEO]

2.177 – tyle okrążeń stadionu lekkoatletycznego w Zielonej Górze pokonali łącznie w ciągu 60 minut wszyscy uczestnicy sobotniego 3. PKO Bank Polski Biegu Charytatywnego pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. Tym samym lubuska stolica dołączyła do 11 polskich miast, w których tego samego dnia i o tej samej porze biegano, aby pomóc najmłodszym.Pogoda dopisała, podobnie jak uczestnicy, którzy licznie stawili się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Sulechowskiej. W imprezie w sumie wzięło udział ponad 600 osób, w różnych kategoriach wiekowych. Najstarszym zawodnikiem był 61-latek Wadim Sielutin z KB LEW Legnica, natomiast najstarszą zawodniczką 58-letnia Ewa Gołębiowska, reprezentującą Sztafetę MOPS.

PKO BP Bieg Charytatywny to bieg bez mety, w którym jedynym ograniczeniem są możliwości drużyny i czas. Do biegu głównego stanęło 70 sztafet pięcioosobowych, które dokładnie przez godzinę musiały przebiec jak największą liczbę okrążeń, aby pomóc najmłodszym. Ich wysiłek zostanie przeliczony na posiłki dla dzieci w każdym województwie goszczącym wydarzenie, a środki zostaną przekazane przez Fundację PKO Banku Polskiego. Dodatkowo, Fundacja sfinansuje budowę siłowni plenerowych - po jednej dla wszystkich miast - gospodarzy.

W sumie wszyscy uczestnicy zielonogórskiego biegu w ciągu godziny pokonali aż 2.177 okrążeń.

W klasyfikacji mężczyzn najlepiej spisała się sztafeta gRUNwald Team Poznań, która w ciągu godziny pokonała pełnych 47 okrążeń oraz 255 metrów. Tuż za nimi uplasowali się Kostrzyńscy Sprinterzy, którzy również przebiegli 47 okrążeń i 49 m. Trzecie miejsce zajęła ekipa Cinkciarz.pl z wynikiem 46 okrążeń i 255 m.

Wśród kobiet zwyciężyła drużyna Stare Liście – 35 okrążeń i 125 m. Drugie miejsce zajęły Gwiazdki – 33 okrążenia i 66 m, natomiast trzecie miejsce wywalczyły Szybkie i Piękne 30 okrążeń i 64 m.

W klasyfikacji sztafet mieszanych wygrała ekipa Biegam Bo Lubię Gubin z wynikiem 44 okrążenia. Za nią uplasowała się drużyna KB LEW Legnica – 42 okrążenia i 220 m. Trzecie miejsce przypadło gRUNwaldowi Team Poznań 2 – 41 okrążeń i 225 m.

Natomiast w PKO Biegu Charytatywnym Młodych wzięło udział ponad 300 dzieci w wieku od 4 do 12 lat na dystansach 40 i 600 metrów.

To była już trzecia edycja wyjątkowej sztafety charytatywnej organizowanej pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”, która w sobotę odbyła się jednocześnie na 12 stadionach lekkoatletycznych w Polsce. Poza Zieloną Górą, 3. PKO Bieg Charytatywny odbył się również w: Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Lidzbarku Warmińskim, Łodzi, Rzeszowie, Warszawie oraz Wrocławiu.

Paweł Wańczko
68 324 88 16
pwanczko@gazetalubuska.pl

Polecamy