Masz konto w Lubuskiej?

    Zaloguj się

    Z tej opcji korzystają Czytelnicy, którzy dostali kod dostępu do Lubuskiej.

    Gazeta Lubuska

    Masz konto w Piano?

    Zaloguj się do Piano

    Z tej opcji korzystają Czytelnicy, którzy samodzielnie kupili abonament.

    Sport

    Kostrzyn: Mistrzostwa Polski kadetów w zapasach (zdjęcia)

    Kostrzyn: Mistrzostwa Polski kadetów w zapasach (zdjęcia)

    (pik)

    Gazeta Lubuska

    Gazeta Lubuska

    W Mistrzostwa Polski kadetów uczestniczyło 152 zawodników.

    W Mistrzostwa Polski kadetów uczestniczyło 152 zawodników. ©Jakub Pikulik

    W hali kostrzyńskiego zespołu szkół odbyły się Mistrzostwa Polski kadetów w zapasach. Uczestniczyło w nich 152 zawodników.
    W Mistrzostwa Polski kadetów uczestniczyło 152 zawodników.

    W Mistrzostwa Polski kadetów uczestniczyło 152 zawodników. ©Jakub Pikulik

    24 zdjęcia
    Przejdź do galerii

    Galeria dostępna tylko dla abonentów Gazety Lubuskiej

    Do Kostrzyna przyjechali zapaśnicy z Polski, Danii, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Czech, Słowacji. Byli też przedstawiciele czterech lubuskich drużyn: z

    Mistrzostwa Polski kadetów w zapasach

    Link do głównego zdjęcia

    Do Kostrzyna przyjechali zapaśnicy z Polski, Danii, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Czech, Słowacji. Byli też przedstawiciele czterech lubuskich drużyn: z Kostrzyna, Trzciela, Żar i Lubska. ©Jakub Pikulik


    Do Kostrzyna przyjechali zapaśnicy z Polski, Danii, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Czech, Słowacji. Byli też przedstawiciele czterech lubuskich drużyn: z Kostrzyna, Trzciela, Żar i Lubska.

    To nie koniec zapaśniczych emocji. - 27 kwietnia zapraszamy na Mistrzostwa Polski seniorów w stylu klasycznym - mówi Zygmunt Mendelski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kostrzynie. Miejsce imprezy będzie to samo, czyli hala przy zespole szkół. W Kostrzynie pojawią się najlepsi polscy zapaśnicy, w tym ci, którzy występowali na olimpiadzie. W sumie 110 zawodników.








    Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych kategoriach wagowych zostali:

    kategoria wagowa do 42 kg
    1. Adam Przebieracz - Zagłębie Wałbrzych
    2. Maksim Nehoda - Białoruś
    3. Maciej Echaust - Unia Swarzędz
    Oleksandr Slisarenko - Ukraina
    5. Jan Kapla - Talent Białołęka Warszawa
    Paweł Rybski - Olimpijczyk Radom

    kategoria wagowa do 46 kg.
    1. Jakub Karolewicz - Agros Żary
    2. Eugene Savostyanova - Białoruś - Grodno
    3. Daniel Marciniak - Zdrowy Targówek
    Jakub Ściegliński - Olimpijczyk Radom
    5. Bartosz Hołubowski - Ajas Gdańsk
    Domas Kriksciunas - Litwa

    kategoria wagowa do 50 kg
    1. Viktor Petryk - Ukraina
    2. Bartłomiej Klimek - Śląsk Wrocław
    3. Michał Tomaszewski - AKS Piotrków Trybunalski
    Maxim Voyshnis - Białoruś - Grodno
    5. Mikkel Lassen - Dania
    Tomasz Stasiewicz - Podlasie Białystok

    kategoria wagowa do 54 kg
    1. Emil Gwiazda - Zdrowy Targówek
    2. Artem Filipchik - Białoruś - Grodno
    3. Patryk Barczewski - AKS Piotrków Trybunalski
    Patrick Pedrsen - Dania
    5. Ivan Ryzhyi - Ukraina
    Nikodem Rakowski - Cartusia Kartuzy

    kategoria wagowa do 58 kg.
    1. Darius Veneckaitis - Litwa
    2. Andrzej Kmiecik - Agros Żary
    3. Albert Nowak - Orlik Wierzbica
    Damian Tokarski - Orlik Wierzbica
    5. Sebastian Słodkowicz - AKS Piotrków Trybunalski
    Uladzimir Saikou - Białoruś
    kategoria wagowa do 63 kg.
    1. Mateusz Ułasowicz - Orlęta Trzciel
    2. Mark Medvedev - Białoruś
    3. Norbert Daszkiewicz - Śląsk Wrocław
    Wojciech Todysn- Olimp Janów Lubelski
    5. Szymon Gwiazda - Zdrowy Targówek
    Titas Kersevicius - Litwa

    kategoria wagowa do 69 kg.
    1. Krzysztof Niklas - Cartusia Kartuzy
    2. Andrew Dembitsky - Białoruś - Grodno
    3. Maksim Zakharchouk - Białoruś - Grodno
    Stanislav Berkovec - Czechy
    5. Filip Kazimierczak - GKS Bełchatów
    Michał Perkowski - Śląsk Wrocław

    kategoria wagowa do 76 kg.
    1. Stepan Shelemekh - Ukraina
    2. Konrad Mazur - Ares Wałbrzych
    3. Stepan Toman - Czechy
    Marek Noga - Pogoń Ruda Śląska
    5. Ondrej Dadak - Czechy
    Antoni Gut - AZS AWF Warszawa

    kategoria wagowa do 85 kg.
    1. Yahor Yaskavets - Białoruś
    2. Mathias Bak - Dania
    3. Oskar Czyżewski - MOSiR Grajewo
    Jędrzej Wiśniewski - Cartusia Kartuzy
    5. Marcel Kasperek - GKS Katowice
    Rafał Krajewski - Legia 1926 Warszawa

    kategoria wagowa do 100 kg.
    1. Dzmitry Kaminski - Białoruś
    2. Mateusz Kareciński - Pogoń Ruda Śląska
    3. Erwin Imbierski - UKS ZST Lubsko
    Mateusz Zdybała - Olimpijczyk Kędzierzyn Koźle
    5. Dawid Dryja - ZKS Radomsko
    Povilas Danilevicjus - Litwa

    Najlepszym zapaśnikiem mistrzostw uznany został Mateusz Ułasewicz (Orlęta Trzciel) - zwycięzca w kategorii wagowej do 63 kg, najlepszym zawodnikiem Ziemi Lubuskiej uznany został Jakub Karolewicz (Agros Żary) - I miejsce w kat. wagowej do 46 kg, zaś najlepszym kostrzyńskim zawodnikiem Łukasz Choroszej (SKF Olimp Kostrzyn nad Odrą) - X miejsce w kat. wagowej do 50 kg.

    Klasyfikacja zespołowa:
    1 m. Białoruś - 24 pkt.
    2 m. Ukraina - 22 pkt.
    3 m. Białoruś - Grodno - 19 pkt.
    4 m. Cartusia Kartuzy - 14 pkt.
    5 m. Litwa - 14 pkt.
    6 m. Dania - 13 pkt.
    7 m. Zdrowy Targówek - 12 pkt.
    8 m. Agros Żary - 11 pkt.
    32 m. SKF Olimp Kostrzyn nad Odrą - 6 pkt.


    Oferty pracy z Twojego regionu

    Twój bezpłatny dostęp do www.gazetalubuska.pl wkrótce wygaśnie

    Zostań Czytelnikiem plus i otrzymaj:

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Ekstraklasa

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Eliminacje Ligi Mistrzów
    Eliminacje Ligi Europy
    W związku ze zdobyciem Pucharu Polski przez Legię Warszawa, w eliminacjach Ligi Europy zagra czwarta drużyna
    1 Legia Warszawa Live 37 43 21 10 6 70-32
    2 Piast Gliwice Live 37 40 20 9 8 60-45
    3 Zagłębie Lubin Live 37 38 17 9 11 55-42
    4 Cracovia Live 37 36 16 10 11 66-50
    5 Lechia Gdańsk Live 37 32 14 10 13 53-44
    6 Pogoń Szczecin Live 37 30 12 17 8 43-43
    7 Lech Poznań Live 37 27 14 6 17 42-47
    8 Ruch Chorzów Live 37 21 11 8 18 40-60
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Spadek do 1. ligi
    1 Wisła Kraków Live 37 32 12 15 10 61-45
    2 Śląsk Wrocław Live 37 31 12 12 13 41-46
    3 Jagiellonia Białystok Live 37 28 13 6 18 46-62
    4 Korona Kielce Live 37 27 10 15 12 39-45
    5 Termalica Bruk-Bet Nieciecza Live 37 26 10 12 15 39-50
    6 Górnik Łęczna Live 37 24 10 9 18 40-53
    7 Górnik Zabrze Live 37 23 6 18 13 38-51
    8 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 37 20 9 12 16 45-63
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    Wisła Kraków, Górnik Zabrze, Lechia Gdańsk i Ruch Chorzów zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych
    1 Legia Warszawa Live 30 60 17 9 4 58-28
    2 Piast Gliwice Live 30 58 17 7 6 49-36
    3 Pogoń Szczecin Live 30 46 10 16 4 36-30
    4 Zagłębie Lubin Live 30 45 12 9 9 41-37
    5 Cracovia Live 30 45 12 9 9 57-42
    6 Lech Poznań Live 30 43 13 4 13 37-38
    7 Lechia Gdańsk Live 30 38 10 9 11 45-37
    8 Ruch Chorzów Live 30 38 11 6 13 37-46
    9 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 30 38 9 11 10 37-46
    10 Korona Kielce Live 30 37 9 10 11 32-37
    11 Wisła Kraków Live 30 36 8 13 9 45-35
    12 Jagiellonia Białystok Live 30 35 10 5 15 37-54
    13 Śląsk Wrocław Live 30 34 8 10 12 28-37
    14 Termalica Bruk-Bet Nieciecza Live 30 33 8 9 13 33-43
    15 Górnik Łęczna Live 30 31 8 7 15 30-43
    16 Górnik Zabrze Live 30 25 4 14 12 33-46