ROBERT GORBAT 0 95 722 69 37 rgorbat@gazetalubuska.pl

Gazeta Lubuska

Aktualizacja:

Gorzowian Andrzej Wasilek w kleszczach szczecińskich defensorów: Radosława Wolskiego (z lewej) i Grzegorza Marcinkiana ©Kazimierz Ligocki

Po pięciu latach przerwy gorzowscy kibice zobaczyli mecz na zapleczu ekstraklasy piłki ręcznej. Młodzież AZS-u AWF-u pokonała różnicą pięciu bramek rywali ze Szczecina.

Obydwie drużyny przystąpiły do sobotniego spotkania z zerowym dorobkiem punktowym. Stres gospodarzy pogłębił premierowy występ przed własną publicznością i dokonana we wtorek zmiana na stanowisku pierwszego trenera AZS AWF (Dariusz Molski za Andrzeja Cyglera).

Akademicy długo nie potrafili opanować drżenia rąk. W pierwszej połowie aż siedem razy stracili piłkę w ataku pozycyjnym, popełnili trzy faule ofensywne i zmarnowali cztery sytuacje ,,sam na sam'' z rutynowanym golkiperem gości Dariuszem Śrudką. W efekcie - mimo prowadzenia 2:0 w 3 min - zeszli na przerwę z jednobramkową stratą.

Po zmianie stron boiska szkoleniowiec gospodarzy zdecydował się na kilka roszad w składzie. W bramce Łukasza Szota zastąpił Łukasz Wasilek, na pozycji kołowego pojawił się potężny Arkadiusz Bosy, a na prawym skrzydle kibice zobaczyli Łukasza Stachowiaka. Te zmiany zadecydowały o zmianie oblicza pojedynku.

Jeszcze w 32 min szczecinianie prowadzili po golu najlepszego w ich szeregach Szymona Tołyża 16:14, ale potem nastąpił decydujący zryw gorzowian. Cztery gole z rzędu Bosego, Wojciecha Klimczaka, Tomasza Jagły i Bartosza Ruszkiewicza pozwoliły akademikom uzyskać w 49 min trzybramkową przewagę (26:23), której potem skutecznie bronili do końcowej syreny. Efektem ostrej gry obydwu zespołów były czerwone kartki dla Pawła Gumińskiego, Roberta Jankowskiego, Macieja Gumińskiego i Jakuba Blejsza.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.