Halowe ME 2015. Polacy wywalczyli siedem medali. To wielki sukces biało-czerwonych! (wideo)

Foto Olimpik/x-news
Siedem medali to dorobek polskich lekkoatletów na Halowych Mistrzostwach Europy w Pradze. Foto Olimpik/x-news
Jeden złoty, dwa srebrne i cztery brązowe medale, to dorobek polskich lekkoatletów na Halowych Mistrzostwach Europy 2015 w Pradze. To najlepszy rezultat od trzynastu lat!

Mistrzem Europy został Marcin Lewandowski w biegu na 800 metrów. Wicemistrzami Europy natomiast Angelika Cichocka w biegu na 1500 metrów, a także Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina, którzy srebro wywalczyli w sztafecie 4x400 metrów.

Po brązowe krążki sięgnęli Kamila Lićwinko w skoku wzwyż, Piotr Lisek w skoku o tyczce, Rafał Omelko w biegu na 400 metrów oraz sztafeta Joanny Linkiewicz, Małgorzaty Hołub, Moniki Szczęsnej i Justyny Święty w biegu 4x400 metrów.

W klasyfikacji generalnej wszystkich ekip na HME Polska zajęła bardzo wysokie 7. miejsce. - Liczymy na 5-6 medali po tym, jak z kadry wypadł chory Adam Kszczot. Największe szanse wiążemy ze skokami w osobie Kamili Lićwinko i Piotra Liska, a także Marcina Lewandowskiego na 800 metrów. Polscy lekkoatleci osiągali w tym sezonie dobre wyniki. Jeśli powtórzą najlepsze rezultaty, to będzie bardzo dobrze - mówił przed turniejem szef szkolenia PZLA**Henryk Olszewski**.

Jak się okazało biało-czerwoni wypadli dużo lepiej niż przewidywano w prognozach, mimo że do stolicy Czech nie pojechali m.in. Tomasz Majewski i wspomniany Adam Kszczot. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Rosja (6 złotych medali, 2 srebrne), druga była Francja (3 złote medale, 1 srebrny i 1 brązowy), a trzecie Wielka Brytanie (2 złote medale, 4 srebrne i 3 brązowe).

Przeczytaj też:Weronika Ziemniak-Nowakowska wicemistrzynią świata w biathlonie