Antoni Plichta z Krosna Odrzańskiego zdobył złoty medal na igrzyskach w Niemczech

Łukasz Koleśnik
Antoni Plichta z Krosna Odrzańskiego pozuje niczym słynny sprinter, Usain Bolt.
Antoni Plichta z Krosna Odrzańskiego pozuje niczym słynny sprinter, Usain Bolt. OSiR Krosno Odrzańskie
Młodzi Polacy z rejonu lubuskiego świetnie zaprezentowali się na igrzyskach lekkoatletycznych w Niemczech. Antoni Plichta z Krosna Odrzańskiego zdobył złoty medal!

Na początku lipca odbyły się Igrzyska Bałtyckie, które miały miejsce w Niemczech, a dokładniej w Brandenburgii. Wyśmienicie zaprezentował się Antoni Plichta z Krosna Odrzańskiego, który należy do klubu LKS Lubusz Słubice - filia w Krośnie Odrz. W biegu na 100 metrów Antoni zdobył złoty medal z czasem 11.30. Do tego w skoku w dal zajął szóstą pozycję z wynikiem 5.84.

Dobrze zaprezentowali się również inni podopieczni trenera Krzysztofa Wesołka. Ekipa lekkoatletyczna liczyła 12 zawodników. Ponadto Oskar Lier zdobył dla Polski drugi - brązowy medal. Młodzieniec z ZLKL Zielona Góra, trenowany przez Andrzeja Maciejewskiego, w skoku wzwyż osiągnął 178 cm.