Sport

    Trzy medale młodych zapaśników Orląt Trzciel

    Trzy medale młodych zapaśników Orląt Trzciel

    Zdjęcie autora materiału

    Dariusz Brożek

    Głos Międzyrzecza i Skwierzyny

    Aktualizacja:

    Głos Międzyrzecza i Skwierzyny

    Startujący w kategorii wagowej do 46 kg Jan Chojnacki wywalczył srebrny medal, a dwa brązowe przywieźli z mistrzostw Grzegorz Hildebrand (38 kg) oraz
    1/7
    przejdź do galerii

    Startujący w kategorii wagowej do 46 kg Jan Chojnacki wywalczył srebrny medal, a dwa brązowe przywieźli z mistrzostw Grzegorz Hildebrand (38 kg) oraz Kacper Ciećwiera (46 kg).
    ©Archiwum klubu

    Młodzi adepci zapasów z Orlęta Trzciel bardzo dobrze wypadli podczas Międzynarodowego Turnieju Zapaśniczego, który odbył się w Svetłogorsku w obwodzie kaliningradzkim w Rosji.
    Startujący w kategorii wagowej do 46 kg Jan Chojnacki wywalczył srebrny medal, a dwa brązowe przywieźli z mistrzostw Grzegorz Hildebrand (38 kg) oraz Kacper Ciećwiera (46 kg).

    Jak podkreśla trener młodych mistrzów Mieczysław Kuryś, jego podopieczni ciężko pracowali na medale. Ich sukces jest tym większy, że rywalizowali z najlepszymi zapaśnikami z całej Europy. – To było dla nich wielkie wyzwanie. Udowodnili, że są znakomicie przygotowani technicznie i bardzo odporni psychicznie – zaznacza szkoleniowiec.

    Więcej o turnieju i sukcesach młodych zapaśników z Trzciela w tygodniku „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”, który od środy, 9 marca, dostępny będzie w kioskach i sklepach w powiecie międzyrzeckim. Oraz już we wtorek w płatnym serwisie www.glosmiedzyrzecza.pl

    Twój bezpłatny dostęp do www.gazetalubuska.pl wkrótce wygaśnie

    Zostań Czytelnikiem plus i otrzymaj:

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Eliminacje Ligi Mistrzów
    Eliminacje Ligi Europy
    W związku ze zdobyciem Pucharu Polski przez Legię Warszawa, w eliminacjach Ligi Europy zagra czwarta drużyna
    1 Legia Warszawa Live 37 43 21 10 6 70-32
    2 Piast Gliwice Live 37 40 20 9 8 60-45
    3 Zagłębie Lubin Live 37 38 17 9 11 55-42
    4 Cracovia Live 37 36 16 10 11 66-50
    5 Lechia Gdańsk Live 37 32 14 10 13 53-44
    6 Pogoń Szczecin Live 37 30 12 17 8 43-43
    7 Lech Poznań Live 37 27 14 6 17 42-47
    8 Ruch Chorzów Live 37 21 11 8 18 40-60
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Spadek do 1. ligi
    1 Wisła Kraków Live 37 32 12 15 10 61-45
    2 Śląsk Wrocław Live 37 31 12 12 13 41-46
    3 Jagiellonia Białystok Live 37 28 13 6 18 46-62
    4 Korona Kielce Live 37 27 10 15 12 39-45
    5 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 26 10 12 15 39-50
    6 Górnik Łęczna Live 37 24 10 9 18 40-53
    7 Górnik Zabrze Live 37 23 6 18 13 38-51
    8 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 37 20 9 12 16 45-63
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    Wisła Kraków, Górnik Zabrze, Lechia Gdańsk i Ruch Chorzów zostały ukarane odjęciem jednego punktu za niespełnienie wymogów licencyjnych
    1 Legia Warszawa Live 30 60 17 9 4 58-28
    2 Piast Gliwice Live 30 58 17 7 6 49-36
    3 Pogoń Szczecin Live 30 46 10 16 4 36-30
    4 Zagłębie Lubin Live 30 45 12 9 9 41-37
    5 Cracovia Live 30 45 12 9 9 57-42
    6 Lech Poznań Live 30 43 13 4 13 37-38
    7 Lechia Gdańsk Live 30 38 10 9 11 45-37
    8 Ruch Chorzów Live 30 38 11 6 13 37-46
    9 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 30 38 9 11 10 37-46
    10 Korona Kielce Live 30 37 9 10 11 32-37
    11 Wisła Kraków Live 30 36 8 13 9 45-35
    12 Jagiellonia Białystok Live 30 35 10 5 15 37-54
    13 Śląsk Wrocław Live 30 34 8 10 12 28-37
    14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 30 33 8 9 13 33-43
    15 Górnik Łęczna Live 30 31 8 7 15 30-43
    16 Górnik Zabrze Live 30 25 4 14 12 33-46