Superliga tenisa stołowego: w lubuskich derbach Zielona Góra pokonała beniaminka z Kostrzyna

Jakub Pikulik
UKS Warta Kostrzyn uległa ZKS Palmiarni Zielona Góra 0:3.
UKS Warta Kostrzyn uległa ZKS Palmiarni Zielona Góra 0:3. Jakub Pikulik
Przed tymi historycznymi derbami kibice i zawodnicy UKS Warty Kostrzyn apetyty mieli wielkie. Ostatecznie jednak musieli uznać wyższość drużyny ZKS Palmiarni Zielona Góra.

Mecze superligi tenisa stołowego w Kostrzynie nad Odrą cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem kibiców. Nie inaczej było tym razem. Miejscowa UKS Warta podejmowała bowiem ZKS Palmiarnię Zielona Góra. - To pierwsze, historyczne lubuskie derby w superlidze - mówił przed rozpoczęciem spotkania Zygmunt Mendelski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kostrzynie.

Już pierwsza odsłona tego spotkania zapowiadała, że gospodarze nie będą mieli lekko. Daniel Bąk przegrał 1:3 z Miroslawem Horejsim. W drugim secie Jakub Perek rywalizował z Lucjanem Błaszczykiem. Błaszczyk wygrał dwa pierwsze sety, po czym wiatr w żaglach poczuł Jakub Perek i zremisował do stanu 2:2. W piątej odsłonie uległ Błaszczakowi i ten set zakończył się wynikiem 2:3. W ostatniej odsłonie derbowego spotkania przy stole stanął Bogusław Koszyk i Kamil Nalepa. Zawodnikowi gospodarzy udało się wygrać tylko jednego seta. Wygrana K. Nalepy była dość dużą niespodzianką.

Warta Kostrzyn – Palmiarnia Zielona Góra 0:3
Daniel Bąk – Miroslaw Horejsi 1:3 (5:11; 11:6; 9:11; 9:11)
Jakub Perek – Lucjan Błaszczyk 2:3 (9:11; 7:11; 11:7; 11:8; 5:11)
Bogusław Koszyk – Kamil Nalepa 1:3 (11:3; 4:11; 9:11; 6:11)

Przeczytaj też: UKS Warta Kostrzyn pokazała pazur, ale ostatecznie uległa z Unią AZS AWFiS Gdańsk