Sparing przegrany, ale gra nie wyglądała źle

W poprzednim sezonie Alba Berlin była rywalem Stelmetu BC podczas przedsezonowej prezentacji. Goście triumfowali w Zielonej Górze 76:64 Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Zespół trenera Artura Gronka wchodzi w decydującą fazę przygotowań. Zielonogórzanie mają już za sobą pierwszy mecz kontrolny, a tym tygodniu zagrają jeszcze dwa - z czeskim Nymburkiem.

Pierwszym rywalem mistrzów Polski była Alba Berlin. Niemcy wygrali 87:80 (31:28, 11:13, 23:16, 22:23). Florence 21, Gruszecki 18, Zajcew 11, Batts 10, Vaughn 8, Moore 6, Vairogs 5, Krawczyk 1, Kelati, Majchrzak i Der 0. Mimo porażki gra Stelmetu BC nie wyglądała źle. Był to dopiero pierwszy sparing i zarazem debiut trenera Gronka. - Mieliśmy dobre i złe momenty. Zaczęliśmy pierwszą kwartę od 0:8. Później goniliśmy Albę i nasza gra wyglądała lepiej. Jestem szczególnie zadowolony z drugich dziesięciu minut. Zagraliśmy dobrze w defensywie. Straciliśmy tylko 11 punktów. Chciałbym, abyśmy zawsze tak grali w obronie- powiedział trener.

W tym tygodniu mistrzowie Polski zagrają jeszcze dwa mecze. W środę o 18.30 w hali CRS naszym rywalem będzie mistrz Czech - Nymburk, a w piątek zielonogórzanie rozegrają rewanż na wyjeździe. Pierwszy oficjalny sprawdzian, już z udziałem kadrowiczów Stelmet BC rozegra 2 października. Będzie to starcie o Superpuchar Polski z Rosą Radom.