Prezydent wręczył stypendia i nagrody sportowcom z Gorzowa...

    Prezydent wręczył stypendia i nagrody sportowcom z Gorzowa [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ, PEŁNA LISTA]

    Zdjęcie autora materiału
    Alan Rogalski

    Aktualizacja:

    Gazeta Lubuska

    Prezydent wręczył stypendia i nagrody sportowcom z Gorzowa [WIDEO, DUŻO ZDJĘĆ, PEŁNA LISTA]
    1/200
    przejdź do galerii

    ©Alan Rogalski

    121 zawodników z gorzowskich klubów otrzymało w czwartek (8 marca) w bibliotece miejskiej i wojewódzkiej stypendia oraz nagrody od prezydenta miasta za sukcesy sportowe.
    Jedną z tych, które dostało nagrodę, w tym przypadku 1.500 zł brutto, była Oliwia Dąbrowska, halowa wicemistrzyni Polski juniorek w skoku w dal. - Pieniądze przeznaczę na indywidualny rozwój. Na ten sezon chciałabym kupić nowe kolce do skakania, bo pojawiły się nowe modele. Do tego dres czy odżywki. To wsparcie ze strony miasta jest bardzo pomocne, bo sport jest dość kosztowny. Wyjazdy, ubrania, buty czy właśnie odżywki. To wszystko bardzo dużo kosztuje - mówi „GL” lekkoatletka AZS AWF.

    Kwoty pieniędzy, jakie dostali zawodnicy, były uzależnione od wyników, które osiągnęli w ubiegłym roku. 21 sportowców z największymi sukcesami dostało dodatkowo miesięczne stypendium. Najniższe wyniosło 300 zł, a najwyższe 1.500 zł. Z kolei jednorazowe nagrody wahały się od kilkuset do ponad tysiąca złotych. W sumie na wszystkie nagrody i stypendia prezydent Jacek Wójcicki przeznaczył 467 tys. 700 zł. Do tego 29 szkoleniowców zostało wyróżnionych nagrodami finansowymi.

    - W porównaniu do tamtego roku ta suma wzrosła o połowę, ale i tak zabrakło środków dla wszystkich. Nie byliśmy w stanie uwzględnić brązowych medalistów mistrzostw Polski, ale zrobimy to za rok - przekonuje nas wiceprezydent Radosław Sujak.

    OBEJRZYJ TEŻ Stypendia i nagrody dla gorzowskich sportowców


    Lista nagrodzonych zawodników:
    1. Jagoda Szczęsna
    AZS AJP Gorzów Wlkp.
    2. Daria Stelmach
    AZS AJP Gorzów Wlkp.
    3. Magdalena Szajtauer
    AZS AJP Gorzów Wlkp.
    4. Adriana Kopciuch
    AZS AJP Gorzów Wlkp.
    5. Kinga Kominek
    AZS AJP Gorzów Wlkp.
    6. Laura Dubaj
    AZS AJP Gorzów Wlkp.
    7. Wiktoria Duchnowska
    AZS AJP Gorzów Wlkp.
    8. Paula Duchnowska
    AZS AJP Gorzów Wlkp.
    9. Natalia Bury
    AZS AJP Gorzów Wlkp.
    10. Aleksandra Dul
    AZS AJP Gorzów Wlkp.
    11. Kinga Potraca
    AZS AJP Gorzów Wlkp.
    12. Olga Trzeciak
    AZS AJP Gorzów Wlkp.
    13. Natasza Połujan
    AZS AJP Gorzów Wlkp.
    14. Patrycja Musielak
    AZS AJP Gorzów Wlkp.
    15. Karolina Matkowska
    AZS AJP Gorzów Wlkp.
    16. Magdalena Lasocka
    AZS AJP Gorzów Wlkp.
    17. Wiktoria Keller
    AZS AJP Gorzów Wlkp.
    18. Klaudia Kędziorska
    AZS AJP Gorzów Wlkp.
    19. Beata Jezierska
    AZS AJP Gorzów Wlkp.
    20. Michał Popiela
    UKS Dragon
    21. Marta Pyra
    UKS Dragon
    22. Kamila Przysiężniak
    UKS Dragon
    23. Olga Zajączkowska
    ALKS AJP Gorzów
    24. Karolina Pacholak
    ALKS AJP Gorzów
    25. Adam Majdański
    ALKS AJP Gorzów
    26. Antoni Walicki
    ALKS AJP Gorzów
    27. Alicja Kaczmarek
    ALKS AJP Gorzów
    28. Olga Rzeszewska
    ALKS AJP Gorzów
    29. Piotr Żmijak
    KSW Gorzów Wlkp.
    30. Filip Kucharczyk
    KSW Gorzów Wlkp.
    31. Marcin Filipiak
    Klub Sportowy Gorzowska Akademia Kettlebell
    32. Cyprian Gomulski
    BKS Orkan
    33. Oskar Kopera
    BKS Orkan
    34. Kamil Holka
    BKS Orkan
    35.Dominik Wawer
    KS G'Power
    36. Adrian Zychowicz
    KS G'Power
    37. Adrian Seliwański
    KS G'Power
    38. Agata Błaszczyk
    KS G'Power
    39. Agata Boruta
    KS G'Power
    40. Sebastian Witczak
    KS G'Power
    41. Przemysław Korsak
    KS G'Power
    42. Andrzej Gryczko
    KS Admira
    43. Sławomir Siwiec
    KS Admira
    44. Fryderyk Fulko
    KS Admira
    45. Kamil Szyszko
    KS Admira
    46. Łukasz Potoczny
    KS Admira
    47. Luiza Durka
    KS Admira
    48. Klaudia Durka
    KS Admira
    49. Tomasz Szypiórkowski
    KS Admira
    50. Patryk Kulczycki
    MKP Słowianka
    51. Wiktoria Skowrońska
    MKP Słowianka
    52. Agata Miciak
    MKP Słowianka
    53. Jakub Szczepanowski
    MKP Słowianka
    54. Jakub Szymanowski
    MKP Słowianka
    55. Bartosz Zmarzlik
    Stal Gorzów Wielkopolski S.A.
    56. Rafał Karczmarz
    Stal Gorzów Wielkopolski S.A.
    57. Krzysztof Ciuksza
    GZSN "Start"
    58. Jakub Rega
    GZSN "Start"
    59. Piotr Dobrzyński
    GZSN "Start"
    60. Marek Bajek
    GZSN "Start"
    61. Łukasz Czarnecki
    GZSN "Start"
    62. Łukasz Mamczarz
    GZSN "Start"
    63. Maciej Lepiato
    GZSN "Start"
    64. Marcin Herbut
    GZSN "Start"
    65. Mariusz Pietrucha
    GZSN "Start"
    66. Mateusz Wojnicki
    GZSN "Start"
    67. Sebastian Gil
    GZSN "Start"
    68. Sandra Pieczychlebek
    GZSN "Start"
    69. Cezary Kukwa
    GZSN "Start"
    70. Grażyna Pecuch
    GZSN "Start"
    71. Kacper Pierzyński
    GZSN "Start"
    72. Michał Klimek
    GZSN "Start"
    73. Adam Bernatowicz
    GZSN "Start"
    74. Joanna Szeliga
    GZSN "Start"
    75. Sylwia Maciejkiewicz
    GZSN "Start"
    76. Milena Olszewska
    GZSN "Start"
    77. Krzysztof Kornatowski
    GZSN "Start"
    78. Mariusz Osses
    GZSN "Start"
    79. Ryszard Szachowicz
    GZSN "Start"
    80. Ryszard Bukański
    GZSN "Start"
    81. Kajetan Fikus
    GZSN "Start"
    82. Karolina Siuda
    GZSN "Start"
    83. Jerzy Brok
    GZSN "Start"
    84. Małgorzata Wiśniewska
    GZSN "Start"
    85. Mateusz Wola
    GZSN "Start"
    86. Patryk Koźmiński
    GZSN "Start"
    87. Weronika Różańska
    GZSN "Start"
    88. Kamil Dzida
    Klub Szachowy "Stilon"
    89. Kamil Klim
    Klub Szachowy "Stilon"
    90. Kacper Piorun
    Klub Szachowy "Stilon"
    91. Klaudia Wiśniowska
    Klub Szachowy "Stilon"
    92. Michał Krasenkow
    Klub Szachowy "Stilon"
    93. Kamil Dragun
    Klub Szachowy "Stilon"
    94. Adam Kopeć
    "Ambasadorowie Praw Człowieka"
    95. Anna Puławska
    AZS AWF
    96. Katarzyna Szewczyk
    AZS AWF
    97. Klaudia Szewczyk
    AZS AWF
    98. Katarzyna Boruch
    AZS AWF
    99. Agnieszka Chmurak
    AZS AWF
    100. Martyna Jankowska
    AZS AWF
    101. Weronika Kaźmierczak
    AZS AWF
    102. Ewelina Konieczka
    AZS AWF
    103. Marta Konieczna
    AZS AWF
    104. Oliwia Dąbrowska
    AZS AWF
    105. Wiktoria Krasicka
    AZS AWF
    106. Gracjan Sabajtis
    AZS AWF
    107. Wiktor Głazunow
    AZS AWF
    108. Bartosz Jonkisz
    AZS AWF
    109. Paweł Kaczmarek
    AZS AWF
    110. Dorian Kliczkowski
    AZS AWF
    111. Kamil Kołpak
    AZS AWF
    112. Paulina Noga
    AZS AWF
    113. Hanna Koroś
    AZS AWF
    114. Rafał Kowalczyk
    AZS AWF
    115. Patryk Kropa
    AZS AWF
    116. Mateusz Matuszewski
    AZS AWF
    117. Olga Michałkiewicz
    AZS AWF
    118. Paulina Niewiadomska
    AZS AWF
    119. Aleksandra Rojek
    AZS AWF
    120. Zbigniew Schodowski
    AZS AWF
    121. Ignacy Studnicki
    AZS AWF

    Lista nagrodzonych trenerów:
    1. Grzegorz Swadowski
    BKS Orkan
    2. Tomasz Bagrowski
    KSW Gorzów
    3. Rafał Bagiński
    UKS Dragon
    4. Rafał Krajewski
    KS Admira
    5. Arkadiusz Krajewski
    KS Admira
    6. Karolina Głażewska
    KS G’Power
    7. Marek Bohdziun
    KS G’Power
    8. Paulina Zastawa – Schodowska
    AZS – AWF
    9. Marek Zachara
    AZS AWF
    10. Piotr Basta
    AZS AWF
    11. Artur Łopaciński
    MKP Słowianka
    12. Robert Pieczyrak
    AZS AJP
    13. Janusz Kopaczewski
    AZS AJP
    14. Izabela Zaleska- Posmyk
    AZS AWF
    15. Zenon Kowalski
    AZS AWF
    16. Daniel Woźniak
    ALKS AJP
    17. Agnieszka Woźniak
    ALKS AJP
    18. Tomasz Saska
    ALKS AJP
    19. Daniel Źródłowski
    Ambasadorowie Praw Człowieka
    20. Marek Konieczka
    GZSN Start
    21. Dariusz Niemczyn
    GZSN Start
    22. Dariusz Hanczarek
    GZSN Start
    23. Zbigniew Lewkowicz
    GZSN Start
    24. Sylwia Kubaj
    GZSN Start
    25. Ryszard Bukański
    GZSN Start
    26. Małgorzata Knutowicz
    GZSN Start
    27. Krzysztof Świderski
    GZSN Start
    28. Bogdan Lotko
    GZSN Start

    Stypendyści: Korsak, Kopeć, Filipiak, Walicki, Piorun, Głazunow, Boruch, Puławska, Chmurak, Michałkiewicz, Schodowski, Kaczmarek, Kołpak, Kliczkowski, Studnicki, Kucharczyk, Ciuksza, Czarnecki, Lepiato, Zmarzlik, Karczmarz.

    Nagrody specjalne od posła Tomasza Kucharskiego: wioślarze AZS AWF Mateusz Drab i Wioletta Zmelty.


    Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Eliminacje Ligi Mistrzów
    Eliminacje Ligi Europy
    1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
    2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
    3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
    4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
    5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
    6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
    7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
    8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Spadek do 1. ligi
    1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
    2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
    3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
    4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
    5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
    6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
    7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
    8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
    1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
    2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
    3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
    4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
    5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
    6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
    7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
    8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
    9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
    10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
    11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
    12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
    13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
    14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
    15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
    16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63