MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Siatkarze Olimpii Sulęcin polegli do zera w Siedlcach

Robert Gorbat
Siatkarze Olimpii Sulęcin przegrali w pierwszoligowym starciu z KPS w Siedlcach. Tauron 1. Liga
W zaległym, pierwszoligowym meczu w Siedlcach siatkarze Olimpii Sulęcin przegrali do zera z miejscowym KPS. Gości stać było na nawiązanie wyrównanej walki z rywalami tylko w pierwszym secie.

KPS SIEDLCE - OLIMPIA SULĘCIN 3:0 (30:28, 25:17, 25:19)
Olimpia: Maluchnik, Kordysz, Rymarski, Turek, Naliwajko, Wójcik Sas (libero) oraz Paszkowski, Tomczak i Trojański.

Nie wykorzystali wielu setboli

Zdecydowała pierwsza partia?

Być może mecz ułożyłby się inaczej, gdyby sulęcinianie potrafili wygrać pierwszą partię. Prowadzili w niej 24:22 i mieli w górze dwie piłki setowe. Niestety - obydwie zmarnowali. W długiej rozgrywce na przewagi inicjatywa też należała początkowo do przyjezdnych, którzy cztery razy obejmowali prowadzenie jednym punktem. Nie mieli jednak w swoich szeregach zawodnika, który potrafiłby skończyć choć jedną kontrę. Za karę... przegrali przy pierwszej piłce setowej dla KPS.

Opuścili głowy

Gospodarze dominowali

Dwie kolejne odsłony miały już jednostronny przebieg. Olimpia uzyskiwała skromną przewagę na początku obydwu tych partii, ale potem zdecydowanie dominowali gospodarze. Przy zaledwie 35-procentowej skuteczności sulęcinian w ataku łatwo zwyciężyli najpierw do 17, a potem do 19. Mecz trwał niespełna 1,5 godziny.

- Trudno mi wytłumaczyć postawę zespołu w drugim i trzecim secie - przyznał otwarcie trener Olimpii Tomasz Kowalski. - Po pechowo przegranej końcówce pierwszej partii zabrakło nam charakteru, woli walki i wiary w zwycięstwo. KPS to nie jest drużyna z najwyższej półki. Często swoimi błędami podawała nam rękę, lecz nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Pretensje możemy mieć tylko do siebie...