Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Roman Sondej, radny Gorzowa Wlkp.

Redakcja
radny.751
radny.751
Aby oddać głos na tego radnego, wyślij SMS o treści radny.751 na numer 72051. Koszt SMS-a 2,44 z VAT. Jedna osoba może wysłać dowolną ilość SMS-ów.

- imię, nazwisko i wiek
Roman Sondej

- funkcja z miejscowością (np. radny sejmiku lubuskiego ze Świebodzina, radny starostwa strzelecko - drezdeneckiego ze Starego Kurowa)
Radny Rady Miasta Gorzów Wlkp.

- czas sprawowania mandatu radnego
Radny Rady Miasta Gorzów Wlkp. od 2000 roku, (w trakcie III kadencji zastąpiłem Marka Surmacza)
- reprezentowana partia/stronnictwo itp.
III kadencja - Akcja Wyborcza Solidarność,
IV kadencja - Razem dla Gorzowa/Prawo i Sprawiedliwość, Wiceprzewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, po uzyskaniu mandatu Senatora RP przez Elżbietę Rafalską - przewodniczący klubu radnych PiS,
V kadencja - Prawo i Sprawiedliwość, Wiceprzewodniczący Komisji Budżetu i Finansów .

Byłem Prezesem OM PTTK w Gorzowie Wlkp. i Wiceprezesem Zarządu Wojewódzkiego PTSM. Jestem członkiem założycielem SKOK Pracowników Oświaty w Gorzowie Wlkp. Pełniłem funkcję członka Rady MKOiW i RSOiW NSZZ Solidarność w Gorzowie Wlkp. oraz Zarządu Regionu NSZZ Solidarność w Gorzowie Wlkp.
Od 1999 r. pracuję w Kuratorium Oświaty.

Tak przesłaną przez nas ankietę wypełnił radny:

1. Doprowadziłem do uruchomienia mechanizmu nagradzania dyrektorów i tych szkół gorzowskich, które osiągają najlepsze wyniki egzaminacyjne.

2. Wprowadziłem stały mechanizm modernizacji szkół gorzowskich poprzez ujęcie tego zadania w planie budżetu w każdym roku (postulowałem takie rozwiązanie jeszcze w poprzedniej kadencji jako wiceprzewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu),

3. Przekonałem Prezydenta do włączenia się wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych w realizację kuratoryjnego "Programu podnoszenia efektywności kształcenia w szkołach podstawowych i gimnazjach",co doprowadziło do poprawy jakości kształcenia w gorzowskich szkołach,

4. Doprowadziłem do wybudowania miejsc parkingowych przy Pl.Jana Pawła II,
5. Przyczyniłem się do zmiany zasad rekrutacji dzieci do przedszkola, dając preferencje dla mieszkańców Gorzowa,

6. Poprawiłem bezpieczeństwo w rejonie ul.Piłsudskiego poprzez doprowadzenie do wybudowania płotów rozdzielających pasy jezdni pomiędzy rondem Górczyńskim, a przejściem podziemnym,

7. Przekonałem Prezydenta do dofinansowania wyjazdu ucznia II LO (Mateusza Drapczyńskiego) na Sesję ONZ w Nowym Yorku.

8. Aktywnie działałem na rzecz przejęcia i modernizacji Hali Sportowej przy ul.Czereśniowej,

9. Zabiegałem o remont fontanny Pauksha.

10. Dbałem o zapewnienie finansowania budowy filharmonii gorzowskiej, modernizacji amfiteatru i gorzowskiego stadionu żużlowego oraz przygotowania dokumentacji budowy hali widowiskowo -sportowej przy ul. Mironickiej.

11. Byłem współautorem wniosku o zwołanie sesji poświęconych degradacji centrum miasta, bałaganowi inwestycyjnemu, sprawiedliwemu podziałowi środków unijnych.

12. Przeciwstawiałem się likwidacji linii tramwajowej na Osiedle Piaski proponowanej przez prezydenta Miasta.

13. Wsparłem prowadzenie polityki modernizacji infrastruktury sportowej, oraz wspieranie gorzowskiego sportu, który stał się marką Naszego Miasta ( wygrany spór z Prezydentem Miasta o dofinansowanie w 2009 roku gorzowskich klubów sportowych kwota 2 mln zł, poprawka do uchwały zdaniem RIO zgodna z prawem).

14. Zabiegałem i wsparłem modernizację ul.Wyszyńskiego.

15. Dbałem o ograniczanie wzrostu cen usług komunalnych naszym mieście.

16. Włączyłem się w działania radnych zmierzające do zmiany polityki inwestycyjnej w naszym mieście, polegającej na stworzeniu odpowiedniej proporcji pomiędzy nakładami na duże inwestycje i bieżące remonty ulic, chodników

- zamierzeniach, jakich nie udało się w tej kadencji zrealizować i dlaczego
Nie udało mi się przekonać kolegów Radnych i Prezydenta Miasta do zwiększenia pomocy w zakresie powstania Akademii Gorzowskiej. Niezbędnym warunkiem powstania takiej uczelni w Gorzowie jest przygotowanie odpowiedniej bazy dydaktycznej i posiadanie wykwalifikowanej kadry pedagogicznej. Nie da się tego szybko zrealizować bez zwiększenia zaangażowania finansowego po stronie miasta. Tu zabrakło deklaracji, która w trakcie prac nad kolejnymi budżetami przełożyła by się na konkretne zapisy w uchwałach budżetowych.
Przygotowałem również klubowy projekt uchwały w sprawie powołania Rady Oświatowej Miasta. Projekt złożony do Przewodniczącej Rady Miasta nie trafił pod obrady radnych, być może zakres uprawnień tej Rady (opiniowanie budżetu JST w części dotyczącej wydatków na oświatę czy opiniowanie sieci szkół) nie dla wszystkich jest do przyjęcia?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska