Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trivium i Orange Goblin na Przystanku Woodstock 2017! [ZAPOWIEDŹ]

mat. prasowe, oprac. (m. korn)
Zespół Trivium powstał w roku 2000, a pięć lat później podpisał kontrakt z wytwórnią Roadrunner Records.
Zespół Trivium powstał w roku 2000, a pięć lat później podpisał kontrakt z wytwórnią Roadrunner Records. mat. zespołu
Kolejne metalowe uderzenie na Przystanku Woodstock! Trivium to metalowa gwiazda wywodząca się z Orlando na Florydzie (USA), z kolei Orange Goblin (Wielka Brytania) to kolejna porcja dobrej zabawy podczas Najpiękniejszego Festiwalu Świata i solidna dawka heavy metalu.

Trivium

Zespół powstał w roku 2000, a pięć lat później podpisał kontrakt z wytwórnią Roadrunner Records. Do dziś Trivium wydało 7 albumów studyjnych i wypuściło 19 singli. Udało im się sprzedać ponad milion albumów na całym świecie. Katapultą, która wrzuciła Trivium do metalowej czołówki, był wydany w 2005 roku jako debiut w Roadrunner Records album „Ascendancy”. Płyta została wyróżniona przez magaznyn "Kerrang!" jako jeden z albumów roku. Wydany rok później krążek “The Crusade”, który nadał muzyce zespołu nowego kolorytu, został doceniony przez publiczność i trafił na listę Top 25 Billboardu. Wydany w 2008 roku „Shogun” zajął 1. miejsce na brytyjskiej liście najlepszych albumów rockowych. „The Waves” natomiast dotarł do 1. pozycji na liście najlepszych albumów rockowych Billboardu w 2011, nie wspominając już o pierwszej piętnastce w ramach ogólnego notowania.

Woodstock 2017: AKTUALNOŚCI, ZESPOŁY, KONCERTY, CIEKAWOSTKI - czytaj wszystko o PRZYSTANKU WOODSTOCK 2017!

Zespół Trivium
Zespół Trivium powstał w roku 2000, a pięć lat później podpisał kontrakt z wytwórnią Roadrunner Records. mat. zespołu

Wydany w 2013 przedostatni album zespołu „Vengenance falls” osiągnął ogromny międzynarodowy sukces. Dotarł na 2. miejsce listy najlepszych albumów rockowych Billboardu i znów, podobnie jak poprzednik, na 15. miejsce ogólnego notowania. Wysoko zadebiutował również za granicą: na miejscu 2. w Japonii, 10. w Australii, Niemczech i Austrii, 15. w Kanadzie i 25. w Stanach Zjednoczonych. To dotychczas największy sukces międzynarodowych notowań Trivium.

Trivium - Strife

źródło: Trivium/YT

Na Przystanku Woodstock zespół skupi się na utworach z ich ostatniego szaleńczego albumu „Silence in the Snow”, wydanego 2 października 2015. Geneza tego krążka sięga roku 2007, kiedy to zespół supportował Heaven and Hell podczas trasy po Japonii.

„Gdy widziałem ich grających na żywo, poczułem coś, co do mnie naprawdę przemawia. Chodziło zwłaszcza o utwór ‘Heaven and Hell’”, wspomina lider zespołu Matt Heafy. “Nigdy wcześniej nie słyszalem tak dobrego podsumowania tego, czym jest metal. Po tym właśnie przyszedł do mnie utwór „Silence in the Snow”. I wszystkim się spodobał, ale nie pasował do muzyki, którą wtedy tworzyliśmy. Być może dlatego, że nie byliśmy gotowi. To był zwiastun naszej przyszłości. A dziś dorośliśmy do tego utworu. To wymagało ogromnego rozwoju muzycznego i jesteśmy gotowi” - dodaje.

Woodstock 2017: AKTUALNOŚCI, ZESPOŁY, KONCERTY, CIEKAWOSTKI - czytaj wszystko o PRZYSTANKU WOODSTOCK 2017!

Orange Goblin

To w nich nieposkromiony, szalony i imprezowy metal spotyka się z najlepszym, granym na żywo rockiem, tworząc stały i powszechnie podziwiany element brytyjskiego świata metalu już od 18 lat. Miejsce Goblina wśród metalowej elity zostało ostatecznie i nieodwołanie potwierdzone już w roku 2012, wraz z wydaniem „A Euolgy for the Damned”, ich siódmego, najlepszego albumu studyjnego. Piorunujący pokaz siły w riffach, poruszające grunt pod nogami drżenia i porażająca energia – to był album, którego powstanie było zapowiedziane już w 1995 roku, gdy członkowie grupy raczkowali gdzieś po brudnych zakątkach londyńskiego Soho.

Orange Goblin
Orange Goblin początkowo byli odbierani jako jedni z głównych pretendentów do tytułu najlepszego przedstawiciela stoner rocka. mat. zespołu

Inspirowali się bogami hard rocka, heavy metalu, punk rocka i muzycznego podziemia, w tym z jednej strony zespołami takimi jak Sabbath, Motörhead czy Thin Lizzy, a z drugiej takimi jak Celtic Frost, Danzing czy Black Flag. Orange Goblin początkowo byli odbierani jako jedni z głównych pretendentów do tytułu najlepszego przedstawiciela stoner rocka, tak popularnego w połowie lat 90’. Szybko jednak stało się jasne, że zespół ma do zaoferowania znacznie więcej – że w ich rękawach kryje się co najmniej kilka asów.

Orange Goblin - Rage of Angels

źródło: Trivium/YT

Jednak największy udział w budowaniu niezwykłej reputacji zespołu miało ich granie na żywo. Sukces osiągnęli dzięki ich legendarnym wręcz zdolnościom spełniania życzeń tłumów i rozgrzewania koncertów oraz trasom koncertowym na całym świecie, często w u boku wielkich muzycznych zespołów takich jak Alice Cooper, Black Sabbath, Clutch, Motorhead, Sex Pistols, Queens Of The Stone Age, Dio czy Monster Magnet. Ich występy były punktami kulminacyjnymi wyprzedanych do ostatniego biletu koncertów w słynnym nowojorskim CBGB, w Troubadour w Los Angeles i wielu innych prestiżowych lokalizacjach na całym świecie. Wśród festiwali, które odwiedzili, wymienić można choćby Sonisphere, Download, Hellfest, Soundwave, Bloodstock Open Air, Roadburn, Dynamo, Maryland Death Fest czy High Voltage.

Woodstock 2017: AKTUALNOŚCI, ZESPOŁY, KONCERTY, CIEKAWOSTKI - czytaj wszystko o PRZYSTANKU WOODSTOCK 2017!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska