Przystanek Woodstock 2016. "Festiwal nie jest zagrożony"...

  Przystanek Woodstock 2016. "Festiwal nie jest zagrożony" [WIDEO]

  Artur Szymczak

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Przystanek Woodstock 2016. W czwartek 10 marca Jerzy Owsiak spotkał się z wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem, by omówić kwestie bezpieczeństwa na tegorocznym festiwalu. - Nie ma powodu, by mówić, że festiwal jest zagrożony - mówi Jerzy Owsiak, prezes fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która jest organizatorem imprezy.
  - Będziemy mieli nową sytuację na Woodstocku, bo granice państwowe będą kontrolowane. Ale to nam niczego nie utrudnia - mówi Jerzy Owsiak. - Jesteśmy przygotowani. Szkolimy ludzi, którzy są w pokojowym patrolu. To oni są główną konstrukcją bezpieczeństwa festiwalu - dodaje.

  Prezes WOŚP uspokaja także w sprawie przygotowywanej przez rząd ustawy antyterrorystycznej. - Myślę, że ta ustawa niczego nie komplikuje.
  Rozmawiałem o tym z wojewodą i nie padła jakakolwiek sugestia, że to może mieć wpływ na festiwal - mówi. Jednak, jak zaznaczył Owsiak, bez względu na kształt przyjętej ustawy, organizatorzy podporządkują się nowym zasadom. - Chcemy, żeby festiwal się odbył i byśmy dobrze się bawili - podkreśla Owsiak.

  W spotkaniu przedstawicieli WOŚP z wojewodą uczestniczył również szef lubuskiej policji. - Mamy świadomość do czego doszło na przykład we Francji. Dlatego działania policji i innych służb skupione są na zbieraniu i analizowaniu wszystkich informacji. - mówi mł. insp. Jarosław Janiak, lubuski komendant policji w Gorzowie Wlkp. Jak zaznaczył, policja działania związane z bezpieczeństwem festiwalu rozpoczyna już dzisiaj.

  Przystanek Woodstock 2016 odbędzie się zgodnie z planem. Artur Szymczak


  Schematy organizacyjne zostaną zachowane i nie należy się spodziewać większych zmian. Wyznaczone zostaną pola kempingowe i wytyczone miejsca do odpoczywania. Ze względów bezpieczeństwa zostanie zmieniony ruch samochodowy. - Będą parkingi, ale wokół centralnego miejsca festiwalu. Chcemy, by miejsce to było wolne od samochodów. Aby było miejscem dla namiotów - tłumaczy Owsiak.

  Na Woodstock 2016jak w ostatnich latach pojawi się ASP (Akademia Sztuk Przepięknych). Będzie też tradycyjnie duża scena. - Kończymy za to z nazwą mała scena, bo jest to już potężna scena, na której odbywają się ogromne widowiska muzyczne. Będzie się nazywała drugą sceną i na niej będzie rejestrowany dźwięk i obraz. Chcemy wydawać muzykę i dzielić się nią - zapowiada Owsiak.

  Lista zespołów i gwiazd, które pojawią się na tegorocznym festiwalu nie została jeszcze zamknięta i zmienia się niemal z tygodnia na tydzień. Niełatwo też zakontraktować znanych artystów. - W tym samym czasie w Stanach Zjednoczonych odbywają dwa wielkie festiwale. Jednak Przystanek Woodstock słynie z tego, że grają u nas nie tylko gwiazdy, ale że jest znakomita atmosfera - mówi prezes WOŚP.

  Wkrótce rozpoczną się eliminacje dla mniej znanych zespołów, które chcą zagrać na woodstockowych scenach. Już zgłosiło się 700 kapel. - Przystanek Woodstock przyciąga wszystkich i każdy chce tu zagrać - mówi Owsiak. 9 kwietnia odbędą się eliminacje w czeskiej Pradze. Ma to na celu zaproszenie zespołów z Czech, Słowacji i Węgier. - Później będziemy jeździć po Polsce, by wysłuchać zespołów, które się zakwalifikują na dużą scenę - dodaje Jerzy Owsiak. Kompletny zestaw wykonawców powinniśmy poznać w ciągu najbliższego miesiąca.

  Artyści, którzy już na pewno zagrają na scenach:
  Duża scena: Apocalyptica, Tarja Turunen, Vintage Trouble, Bring Me The Horizon, Inner Circle, Molotov, Living Colour, The Rumjacks. Druga scena: Che Sudaka, Chemia, Materia. Wkrótce poznamy kolejnych wykonawców.

  Tegoroczny festiwal Woodstock odbędzie się w dniach 14-16 lipca w Kostrzynie nad Odrą.

  Przeczytaj też: Materia i Chemia wystąpią na Przystanku Woodstock!

  Kup prenumeratę cyfrową Gazety Lubuskiej i otrzymaj:

  • dostęp do wszystkich treści Gazety Lubuskiej
  • codzienne e-wydanie Gazety Lubuskiej
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer ekstramagazyn.pl

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Mapa Przystanku Woodstock

  Mapa 22 Przystanku Woodstock

  Nasze akcje

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  IX edycja NASZE DOBRE LUBUSKIE 2016

  Inspiracje na wakacje? Mamy to!

  Inspiracje na wakacje? Mamy to!

  Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

  Niezawodne światłowody (materiał informacyjny Orange)

  Lato i piękne dziewczyny, a wśród nich MISS LATA [ZGŁOŚ]

  Lato i piękne dziewczyny, a wśród nich MISS LATA [ZGŁOŚ]