Przed koszykarzami Enei Zastalu BC Zielona Góra kolejne trudne zadanie. Do hali CRS przyjedzie Anwil Włocławek

Szymon Kozica
Drużyna z Włocławka jest jedną z najlepszych w Energa Basket Lidze. Myślę, że jeśli narzucimy swoje tempo i będziemy szarpać tak, jak w drugiej połowie we Wrocławiu, to będzie to bardzo dobre widowisko, zakończone naszym zwycięstwem - mówi Jarosław Zyskowski, skrzydłowy Enei Zastalu BC Zielona Góra Mariusz Kapała
Mecze Zastalu Zielona Góra z Anwilem Włocławek zwykle budziły spore emocje i cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców. Jaka będzie frekwencja na trybunach hali CRS w niedzielę (2 stycznia) o godz. 17.30?

Jarosław Zyskowski: Scalamy się i budujemy DNA tego zespołu

Koszykarze Enei Zastalu BC w ekstraklasie są na fali wznoszącej. Na koniec roku 2021 rozbili u siebie Legię Warszawa 100:66 i po dogrywce pokonali na wyjeździe Śląsk Wrocław 88:85. Za postawę w tych meczach Jarosław Zyskowski zgarnął tytuł MVP tygodnia (i czek na... 500 zł). W pierwszym spotkaniu zdobył 15 punktów (3/4 za trzy), w drugim - 26 (5/8 za trzy), dając popis w trzeciej kwarcie, w której trafił wszystkie rzuty: 1/1 za dwa, 4/4 za trzy i 3/3 za jeden.

- Takie zwycięstwo, jak we Wrocławiu, buduje mentalnie. Mieliśmy wcześniej jakiś dołek, ale uważam, że scalamy się i budujemy z zaangażowaniem DNA tego zespołu - przekonuje Zyskowski, cytowany na profilu Enei Zastalu BC Zielona Góra na Facebooku. - Musimy tak samo zagrać w meczu z Anwilem. Drużyna z Włocławka jest jedną z najlepszych w Energa Basket Lidze. Myślę, że jeśli narzucimy swoje tempo i będziemy szarpać tak, jak w drugiej połowie we Wrocławiu, to będzie to bardzo dobre widowisko, zakończone naszym zwycięstwem.

Polska Liga Koszykówki: Warto będzie się przyglądać starciu pod koszami

Anwil (12 wygranych i 4 porażki) zajmuje trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy, Zastal (10 i 6) jest szósty. W pierwszym w tym sezonie pojedynku obu zespołów, we wrześniu we Włocławku, gospodarze triumfowali 89:82.

„Szczególnie warto będzie się przyglądać starciu pod koszami. Dragan Apić to jeden z najlepszych środkowych całych rozgrywek - głównie w ofensywie - ale wydaje się, że Anwil może mieć na niego odpowiedź. Mistrz Europy Ziga Dimec gra twardo w obronie i w poprzednich meczach pokazał, że może się również przydać w ataku” - m.in. tak niedzielny pojedynek reklamuje oficjalna strona internetowa Polskiej Ligi Koszykówki.

Obejrzyj wideo: Rozmowa z Łukaszem Koszarkiem, wieloletnim kapitanem Zastalu Zielona Góra