MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prawdy i mity o lekach na kaca

(ib)
W aptekach, supermarketach, w pubach, dyskotekach, nawet na stacjach benzynowych można kupić cudowne środki pomagające zwalczyć kaca.

Producenci piszą, że składniki zawarte w preparacie wpływają na zwiększenie efektywności i przyspieszenie przemian metabolicznych alkoholu, usuwają szkodliwe elementy. Można je przyjmować przed i w trakcie imprezy, tuż przed jej zakończeniem, albo następnego, trudnego dnia. Czy rzeczywiście są skuteczne?

Tak naprawdę nie ma cudownych środków, kaca trzeba odchorować, albo nie przesadzać z alkoholem. Podawany w dużych ilościach działa na organizm zakwaszająco. Można trochę pokrzyżować mu szyki przyjmując substancje zawierające dwuwęglany. Większość popularnych środków na kaca zawiera w swoim składzie substancje o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, które zmniejszają tylko takie objawy jak bóle głowy, ale pozostałe dolegliwości nie znikają. Dodatkowo mogą drażnić błonę śluzową przewodu pokarmowego. Nie powinny więc ich przyjmować osoby z chorobami przewodu pokarmowego.

Zanim alkohol rozłoży się do dwutlenku węgla i wody, przechodzi etap aldehydu octowego, który jest trucizną. Jeszcze nikomu nie udało się opracować takiego leku, który by powodował pominięcie tego etapu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska