Wraca moda na ekonomiki?

  Wraca moda na ekonomiki?

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Wraca moda na ekonomiki?

  ©Alexander Redmon / sxc.hu

  Ale emocje! - mówią gimnazjaliści, którzy piszą egzaminy, a zaraz będą wybierać szkoły ponadgimnazjalne. Jak co roku nie zabraknie ich w ekonomikach. Bo kierunki, które proponują są teraz na topie.
  Wraca moda na ekonomiki?

  ©Alexander Redmon / sxc.hu

  Decyzja, którą szkołę wybrać, nie jest łatwa. Pomocne jej podjęciu są dni otwarte, targi. W piątek w godz. 10.00 - 17.00 po raz pierwszy w Zielonej Górze odbędą się Interaktywne Prezentacje Szkół Technicznych. By młodzież mogła się sprawdzić, porozmawiać z doradcami, uczestniczyć w warsztatach orientacji zawodowej.
  Wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Zielonej Górze, Renata Muszkieta-Stawczyk, przypomina, że już sześć lat temu w placówce powstał Szkolny Ośrodek Kariery. Z czasem zamienił się w Środowiskowe Centrum Doradztwa Zawodowego. Chętnych do skorzystania z pomocy nie brakuje. Wśród gimnazjalistów, ale i ich rodziców.
  - Teraz zapraszamy do auli Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego, gdzie odbędą się wspomniane prezentacje - dodaje. - Wezmą w nich udział szkoły techniczne.
  Kilka lat temu ekonomiki przeżywały oblężenie. Jak jest dziś?

  Które kierunki są najbardziej "chodliwe"? Dlaczego szkoły kuszą uczniów takimi atrakcjami jak sauna, czy spektakl teatralny? Co o modzie na ekonomiki mówią uczniowie? Czytaj w czwartek , 14 kwietnia w papierowym wydaniu "Gazety Lubuskiej".


  Czytaj e-wydanie »
  Lokalny portal przedsiębiorców

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo