Księgowy z powołania

  Księgowy z powołania

  STEFAN CIEŚLA 0 95 722 57 72 scieśla@gazetalubuska.pl

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  - Nie wyjadę do pracy na Zachód, to zachodnie firmy przychodzą do mnie i zlecają prowadzenie księgowości - mówi Tomasz Stefaniak z Gorzowa Wlkp.
  - Na razie daję sobie radę sam, ale gdy będzie przybywało klientów, nie wykluczam zatrudnienia pracownika - mówi Tomasz Stefaniak

  - Na razie daję sobie radę sam, ale gdy będzie przybywało klientów, nie wykluczam zatrudnienia pracownika - mówi Tomasz Stefaniak ©fot. Katarzyna Chądzyńska

  Ukończył technikum ekonomiczne i od razu znalazł pracę w biurze rachunkowym. Przepracował w nim dziesięć lat, skończył zaocznie ekonomię na Uniwersytecie Szczecińskim.

  Kapitał doświadczenia

  - Rok temu zacząłem myśleć o własnym biurze rachunkowym. Uznałem że mam wystarczające doświadczenie zawodowe i rozeznanie rynku, aby podjąć się takiego wyzwania. Nie zaczynałem od zupełnego zera, bo znałem klientów, a oni znali mnie - opowiada.

  Wiosną tego roku odszedł z firmy i zarejestrował się w pośredniaku jako bezrobotny. Od razu przedstawił biznesplan swojej firmy i wniosek o dotację. W sierpniu dostał 7 tys. zł i zarejestrował firmę STE Outsourcing.

  - Upatrzyłem sobie lokal w centrum miasta. Dotacja starczyła na kupno sprzętu biurowego i specjalistycznego programu komputerowego. Przejąłem kilku klientów z poprzedniej firmy. Zdobyłem szybko nowych i mam ich 25, głównie małe i średnie firmy - mówi.

  Nie siedzi w biurze od rana do nocy. Najwięcej roboty ma między 10 i 20 każdego miesiąca, bo właśnie wtedy klienci muszą rozliczyć składki i podatki.

  - Nie chcę aby moja praca polegała tylko na księgowaniu i rozliczaniu. Staram się rozmawiać z klientami, podpowiadać jak prowadzić firmy i obniżać koszty, doradzać skąd mogą finansować wydatki. Dlatego zamierzam też zdobyć uprawnienia doradcy podatkowego - dodaje.

  Zachód przychodzi do niego

  Nie żałuje decyzji, że wreszcie zdobył się na samodzielność.

  - Na razie jest bardzo dobrze Nie mogę narzekać na zarobki, wiem co mam robić i za co jestem odpowiedzialny. Nie planuję wyjazdu na Zachód, aby tam być księgowym. Mam już firmy zachodnie, które zarejestrowały się w Gorzowie i zleciły prowadzenie księgowości - twierdzi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nasze akcje

  Wideo